Peugeot Genel Müdürü Vincent Rambaud’nun Yerini Maxime Picat Alıyor …

By on 04 Eylül 2012

Peugeot Genel Müdürü Vincent Rambaud kişisel nedenlerle Gruptan ayrılmayı ve profesyonel yaşamına yeni bir yön vermeyi kararlaştırdı. Halen Çin’de DongFeng Peugeot Citroën Automobiles Genel Müdürü olan Maxime Picat Ekim 2012 başında onun yerini alacak.

Vincent Rambaud 10 yıldan beri uzmanlığını ve deneyimini PSA Grubu’nun hizmetine sundu. Sırasıyla Panhard & Levassor’da ve Gefco’da Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. 2007 yılında, PSA Grubu’nun Latin Amerika Direktörü olarak atandı ve ardından Nisan 2010’da Peugeot Genel Müdürü oldu.

Maxime Picat Ağustos 2008’den Ocak 2011’e kadar Genel Müdür Yardımcısı olduktan sonra, Ocak 2011’den beri DongFeng Peugeot Citroën Automobiles (DPCA) şirketinin Genel Müdürlüğü’nü yürütüyor. Onun yönetiminde, Çin’de grubun iki markası Peugeot ve Citroën için yerel olarak tasarlanan ve üretilen modellerle pazara uygun modern ürünler geliştirildi. Buna paralel olarak, üretim tesislerinin kuruluş temposu hızlandırıldı. Maxime Picat böylece gerek üretim gerekse satış düzeyinde DongFeng ile kurulan ortak girişimi başarıyla geliştirdi. 2008 ve 2011 arasında, DPCA satışları iki mislinden fazla arttı.

Paris l’Ecole des Mines mezunu inşaat mühendisi 38 yaşındaki Maxime Picat Gruba 1998 yılında girdi. Büyük bir endüstriyel deneyime sahip olan Picat, Mulhouse Fabrikası’nda imalat bölümünde üstlendiği pozisyonlardan sonra, Sochaux Fabrikası’nda imalat sorumlusu oldu ve ardından Kasım 2007’de Wuhan Fabrika Müdürü olarak atandı.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir