Yeni Renault Austral

By on 11 Ağustos 2023

Fransız markanın C-Segment SUV modeli Renault Austral özgün tarzıyla kategorisinde ki yerini çok hızlı aldığı görülmektedir. Renault ve Alpine tasarım ekiplerinin iş birliği ortaya muazzam bir rektefiye sunmuş.

Yeni Austral Techno Esprit Alpine 1.3 mild hybrid 160 hp auto motor gücüne sahip. İlave olarak 116/160 kg/bg maksimum güç, 270 nm (Tork), 4 silindirli, önden çekişli, benzinli otomatik teknik özelliklere sahip bir efsane gelmiş diyebiliriz. WLTP Birleşik CO2 Emsyonu değerleri semptomunda 143 g/km olarak sürüş dinamikleri verileri saptanabilir. 0-100 km/s ‘de 9,7 sn dir. Maksimum hızlanması 175 km/s. 235/45 R20 lastik ebatları hızlanma ivmelenmesi ve yerden yükseklik konforunu destekler nitelikte.

Yerden 226 yükseklikte, 4510 uzunluğu, 2267 dingil mesafesi, 500 dm3 bagaj hacmi diyerek sıralayabiliriz. Yazarken ruhum sahneye geçip anlattı resmen. Dönüş çağı 11,4 m ile heyecanı dizlerimde hissettim.

Anti blokaj fren sistemi, HSA, E-call, trafik işaretleri tanıma sistemi, sürücü yorgunluk tespit sistemi, şerit takip sistemi sürüş destek normları açıklamalarından tam not aldı. 20 gelişmiş sürüş destek sistemi sürüş dinamiğinizi destekliyor. Elektrikli el freni, auditorium ses sistemi, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, 12,3” dijital gösterge ekranı ile konfigürasyon destekleyici materyalleri ile sürüş keyfinize ek imkanlar sunuyor. Elektrikli bagaj kapağı, kablosuz şarj özelliği opsiyon olarak sunulmuş. Hız sınırlayıcı ve sabitleyici, multi-sense sürüş deneyimi teknolojisi, eco mode ile sürüş dinamiğinizi desteklemesi bir çok rakibini öne geçirecek diyebiliriz. Gelişmiş güvenlik paketi opsiyonel olarak yer almış.

Dinamik LED arka sinyal ışıkları bana göz kırparken, 3D derinlik imzalı LED arka stoplar, adaptif LED pure vision ön farlar, Espirit Alpine dış tasarım, yeni Renault logosu tasarımı sokaklarda, caddelerde iddiası ile dikkat çekecek gibi, ne dersiniz? Atletik tasarımına ek olarak Panoramik cam tavan opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Mild hybrid 4 silindirli benzin enjeksiyonlu turbo motor, 12V lityum-iyon aküden oluşan teknolojidir. WLTP değerleri normunda CO2 emisyonu 143g/km. Ortalama yakıt tüketimi 6,3L/100. Yavaşlama ve fren esnasında enerji geri kazanımı sağlayan teknolojisi ile şehir içinde elektikl sürüşe dönüş daha hızlı olacak. İçten yanmalı motoru 12V akü desteklemektedir. Kalkış esnasında 160bg ve lityum-iyon akü desteklemektedir.

Kısaca, 1,3L Turbo direkt enjeksiyonlu benzlini motor, partikül filtresi,12 Volt mild hybrid sistemi ile, 160 bg sağlayan teknoloji, frenleme esnasında rejenerayon ile lityum-iyon akü dönüşümü sağlayan kalkış teknolojisinden oluşmuş.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir