Ben Kimim?

By on 07 Ağustos 2022

Merhaba ben Yasemin Lakeç. Otomotiv sektöründe tüm danışmanlık hizmetlerini Lakeç Group adında birleştirip satış için Wecarwe’yi kurduk. Wecarwe için yapmak istediğim şey sadece insanların bulamadıkları stoklara ulaşma ihtimalleri değil. Buna aracılık yapmak istemiyorum.

İnsanların hayal ettiği araçları onlara ulaştırmak ve alım kararından teslimata kadar bu hayallerini, hayal kırıklığına uğratmadan yönetmek istiyorum. O araçla gittikleri yollarda dinledikleri müzikleri, yan koltukta oturan sevgilileri, arkadan gelen neşeli çocuk sesleri, ailecek gidilen tatiller… Hepsi sahip olmayı hayal ettiğiniz bir arabayla başlar…

Bir araba size sadece 4 tekerlek üzeri yolculuk vaat etmez. Statü, değer, huzur, tutku, aidiyet, sahip olmanın dayanılmaz hafifliğini o hayal ettiğiniz araçta bulursunuz.

Fakat bir araca sahip olmanız için yapmanız gerekenler vardır;

Öncelikle hangi aracı almak istediğinize karar vermek.

Sonra onu bulmak ?

Karar verdiğiniz araç için bayi size teknik özellikler anlatır, bilir misiniz beygir gücü, tork hacmi nedir? Ne işe yarar?

Bir kaparo isteyecekler, eğer şartlar uymazda vazgeçerseniz kaparo ne oluyor?

Tabii bu aracı sadece bayii de bulamayacaksınız; galeri de, ithal getirilen araçlarda, 2.el de…

Kullandığınız bir araç olur genelde, o aracı ne yapacaksınız yeni aracınızı almadan önce? Bayii bir rakam verir, piyasa değerini bilir misiniz acaba verdikleri rakam doğru mu ki?

Kredi kullanacak mısınız?

Ödediğiniz rakamlar içinde ÖTV – KDV ve Trafik sigortası dahil olur genelde, teslim almadan önce kasko yaptırmanızı öneririm.

Yine teslim almadan önce boya koruma teklifi de alın derim.

Plakanız sıradan mı yoksa özel bi plaka mı olsun?

Bunların hepsi sıradan yürüyen bir süreç aslında gözünüzü korkutmuyorum ama tüm bu olanlar sırasında şevkiniz kaçmasın diye benim çabam…

Yasemin Lakeç

Wecarwe Yönetim Kurulu Başkanı

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir