İYİLİK

By on 02 Şubat 2024

İnsanlar arasında en birleştirici ve mutluluk verici kavram şüphesiz ki iyiliktir.İyilik yapmanın, insanda ve hayatta bıraktığı güzel izleri görmemize hayli yardımcı olmaktadır.

Kimi zaman bir hayvana, kimi zaman insana, nerede denk gelirse, karşılıksız olarak yapılırsa kutsaldır. İnsani duyguların kaybolmaya yüz tuttuğu ,robotlaşmış olan Dünyamızda, bu duyguları hissedebilmek, o vicdan rahatlığını huzuru doyasıya yasayabilmek ne güzeldir.


Bir söz var derki, gücün iyilik yapmaya yetmiyorsa, kötülük yapma. Kalp herkesin kendini unuttuğu bu çağda, bunca iyiliği gördüğü birine, ihanet etmez, demiş İskender Pala.

İyiyle kötünün ne olduğuna insanların söyledikleri ve yaptıklarına bakılarak karar verilmez, hakem benim yüreğimdir, demiş, Tolstoy.

William Shakespeare, insanların yaptıkları kötülükler arkalarından yasar, iyilikler çok zaman kemikleriyle beraber gömülür demiş…


Bu Dünyada yapılan iyiliklerin bir tohum gibi yeşereceğini, zor zamanlarda bize yardım edeceğini hepimiz ,ne ekersen onu biçersin atasözünden anlıyoruz.

Hoşça kalın, iyilikle kalın...

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir