Kadın Sürücü

By on 21 Şubat 2017

Kadınlar mı daha iyi erkekler mi daha iyi sürücü tartışmaları trafikte de kendini gösteriyor. Bir kadın sürücü hata yapsa erkek sürücüler el kol hareketleri yapıp kadın sürücüdür kesin ne yapsa yeridir diye söylenmeye başlarlar.

Halbuki, araba kullanırken kurallara yolun durumuna göre hareket etmek kadın veya erkek sürücü olmayı gerektirmez.

İnsanların kendi güvenliği ve taşıdıkları canın emniyeti için her an her şeye hazırlıklı olarak dikkatli bir şekilde araç kullanılmalıdır.

Kaldı ki, genellikle erkek sürücüler hızlı kullanıp hatalı sollama yapıp, emniyet şeridi kurallarını ihlal edip kimseyi takmadan cezaları bile umursamadan geçer giderler.

Kadınların her zaman daha temkinli, daha dikkatli kullandıklarını gözlemliyoruz.

Trafikte hatalı sollama yapan o kadar çok erkek sürücü gördükten sonra kadın sürücülerin araçlarını kötü kullandıklarını inanmıyorum.

Ben de bir kadın sürücü olarak arabaya erkeklerden çok kadınların ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Ülkemizde az olan kadın sürücü sayısının daha da artmasını, araba kullanan kadınların daha bağımsız ve güçlü olduklarına inanıyorum. Yapılan istatistiklere göre ülkemizde kadın sürücü sayısı en çok Ankara’da ardından İzmir’de yer alıyor. En az kadın sürücü Şanlıurfa’da bulunuyor.

Bu ilde de kadın sürücü sayısının artmasını temenni ediyorum. Araba satışlarında kadın sürücülere özel indirim imkanları, ödeme kolaylıkları sağlanmasından da yanayım ayrıca…

Herkese güvenli sürüşler diliyorum.

Sevgilerimle,

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir