Hayatı Iskalamayın…

By on 22 Temmuz 2013

Baharı beklerken birde bakmışız ki mevsim olmuş Yaz… Zamanın bunca koşuşturmasını bir tarafa bırakacak olursak su gibi akan dakikaların hayatımızdan neleri de beraberinde götürdüğüne hep beraber yaşayarak şahit oluyoruz!

Hayat bu kadar hızlı akarken ömrümüzden bence zamanın ve yaşadıklarımızın kıymetini bilmemiz gerekiyor. Yaşanan küslükler, kırgınlıkları bir tarafa bırakıp hayata dört değil sekiz elle sarılarak yolumuza devam demek şart… Dolayısıyla ‘Hayatı Iskalamayın’

Bana soracak olursanız bunca keşmekeşliğin ve yalanın içinde güzel şeyler de olmuyor değil hani…

Önemli olan bu güzel şeylerin hayatımıza kattığı anlam olsa gerek diye düşünüyorum ve anlamlar da birleşince sanki bir oyunun parçası gibi önümüze çıkıyor.

Hayatın getirdikleri ve zamanın götürdüklerine şimdi bir virgül koyarak biraz da sektörel gerçeklere bakalım…

SEKTÖRÜN DURUMU

Sizinle son buluşmamda otomotiv sektöründe yaşanan bahar havasından ve bunun getirilerinden bahsetmiştim. O günden bu güne geldiğimizde ise OSD (otomotiv sanayicileri derneğinin)raporları da gelmeye devam etti. Son rapora göre ise otomobil satışlarının artış ivmesinin sürdüğünü görüyoruz ve bu da beni çok mutlu ediyor!

Diğer bir konu ise ülkemizde yeni gelen modellerin müşteri kitlesi üzerindeki etkisiydi. Bence Skoda’nın yeni amiral gemisi Rapid ve Toyota’nın göz bebeği Adapazarı tesislerinden çıkan yeni Corolla beklentileri karşılar nitelikte oldu…

SEKTÖR VİTES BÜYÜTTÜ…

İhracatımıza bakacak olursak Türkiye Nisan ayında yüzde 4.9 artışla 11 milyar 870 milyon dolara ulaşırken, otomotiv endüstrisi ihracatçıları, genel ihracat artış hızının iki katına ulaşan bir başarı elde etti. Otomotiv Endüstrisi, nisan ayında yüzde 9 artışla bir milyar 770 milyon dolarlık dış satışa ulaşarak sektörler arasında birinciliğini korudu. Sektörün ihracat potansiyelinde bir dikkat çekici konu ise Amerika’ya yapılan ihracat rakamlarının artış göstermesi oldu. Amerika Birleşik Devletleri’ne ihracatımız yüzde 34 artışla 102 milyon dolar dış satış dikkat çekti!

Sonuç olarak sektörde yaşanan bahar havasının gerek yurt içi satış rakamları gerekse de ihracat potansiyelimiz bakımından artarak devam ettiğine şahit oluyoruz ve bu tablo sizi bilmem ama beni çok mutlu ediyor! Umarım önümüzdeki dönemde de sizlere güzel haberler vermeye devam ederiz.

Yazıma burada virgül koyarken sizin sitemiz hakkındaki olumlu görüşleri ve destekleriniz içinde ayrıca teşekkür etmek isterim.

Oto sevdası olarak sizlerin desteği ile daha iyi yerlere gelecektir!

İçimizdeki sevdaların hiç tükenmemesi dileğiyle…

Kalın sağlıcakla…

 

@alkanhkn

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir