Bir Yılı Daha Geride Bıraktık

By on 28 Ocak 2021
IMG_20200201_180522_294

Bir yılı daha acısıyla tatlısıyla geride bıraktık. Hepimizde olduğu gibi benim için de 2020 güzelliklerle fazla geçmeyen, pandemi belasıyla uğraştığımız, ömür hanemizde hiç de iyi hatırlamadığımız bir sene olarak akıllarımıza kazındı desek abartmış olmam sanırım. Ancak 2020’ye de fazla haksızlık etmeyelim. Zira içinde güzelliklerinde olduğu bir yıl oldu 2020…

Mart ayında hayatımıza ışık hızıyla girip tüm yaşantımızı adeta hallaç pamuğuna çeviren ve bizleri evlerimize hapseden Pandemi belası sayesinde tüm alışkanlıklarımız adeta baştan yazıldı.

Salgının olumsuz etkileri küresel olarak otomotiv üretimi ve bağlantılı olarak satışlara da yansıdı. Tüm bu olumsuzluklara rağmen virüsün Avrupa’ya kıyasla Türkiye’de geç görülmesi, virüsün kontrol edilmesine ilişkin atılan adımlar, pandemi etkileriyle tüketicilerin bireysel araca yönelmesi ve otomotiv sektörünün diri kalması adına gerçekleştirilen çeşitli önlemler Türkiye’de otomotiv sektörünün 2020 yılında da büyümesine katkı sağladı.

2020 yılı ilk 11 ayında otomotiv pazarının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 72 artarak 668 bin 495 adet olarak gerçekleşmesi, Kovid-19’un olumsuz etkilerine rağmen, iyi bir netice diye düşünüyorum. Yılsonu itibariyle de sektörün 750 bin bandında kapattığını gelen rakamlarla gözlemledik. Bu da sektörümüz açısından oldukça olumlu bir gelişme…

Bu arada otosevdasi.com 9. Yılında otomotiv dünyasının nabzını tutmaya, tarafsız objektif haberler yapmaya, yeni otomobillerin testlerini sizler adına deneyimlemeye devam edecek.

Koca bir yılın ömrümüzden bir yaprak daha eksilse de hayatımıza kattığı tecrübeler ile yolumuza devam ediyoruz.
2021 güzellik ve sağlık getirmesi dileğiyle…

Kalın Sağlıcakla

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir