Zoom Nasıl Kurulur?

By on 27 Haziran 2020
aykut_altindag_2013

Korona Virüsü nedeniyle evde kaldığımız bu günlerde dostlarımızla görüşmelerimizi ve işyerinden arkadaşlarımızla toplantıları video konferans uygulamaları kullanarak yapıyoruz.

Bu uygulamalar arasında en popüler olanlardan biri de Zoom uygulaması ve herkes birbirine şu soruyu soruyor: Zoom Nasıl Kurulur? Fakat son günlerde güvenlik açıklarıyla ilgili olarak çok fazla gündeme gelen uygulamaya nihayet 1 Mayıs itibari ile güvenlik ve gizlilik özelliklerini geliştirmek için AES 256-bit GCM şifreleme yapabilen yeni güncelleme eklendi ve yeni sürüme geçildi. Zoom, böylece 256-bit GCM şifreleme desteği özelliğiyle görüşme verileri üzerindeki ciddi bir koruma sağladı.

Zoom Nasıl Kurulur?
Zoom programını ister bilgisayarda ister de Android ve IOS mobil cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

Bilgisayar için Zoom:

https://zoom.us/download

Android için Zoom:

https://play.google.com/store/apps/details?id=us.zoom.videomeetings

iOS için Zoom:

https://apps.apple.com/us/app/id546505307

Yukarıdaki bağlantılardan Zoom programını indirip kurduktan sonra Zoom’un katılımcı olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak Zoom’a kayıt olarak kendi kullanıcı hesabınızı oluşturabilir, bilgilerinizi düzenleyebilir ve Zoom’da konferans düzenleyebilirsiniz.

Zoom’a Nasıl Kayıt Olunur?
Zoom Sign in (Kayıt Ol) bağlantısına tıklayın.

Açılan sayfada ay – gün – yıl şeklinde doğum tarihinizi girmeniz istenecek.

Gelen e-Posta İle Aktivasyonu Tamamlayın
Daha sonra açılan sayfada e-posta adresiniz, adınız ve soyadınız istenecek. Bunları yazdıktan ve “I agree to the Terms of Service” bölümünü işaretleyerek bir sonraki sayfaya geçtiğimizde vermiş olduğunuz e-posta adresinize bir aktivasyon e-postası gelecektir. Gelen e-postadaki “Activate Account” butonuna tıklayarak ve hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Activate Account bölümüne tıklandığında ise artık hesabınızı oluşturabilirsiniz. Buraya isim (First Name), soyisim (Last Name), şifre (Password) ve yeniden şifrenizi (Confirm Password) yazdıktan sonra Continue (Devam Et) tuşuna basın. Burası çok önemli. Belirleyeceğiniz şifre en az 8 karakter olmalı ve en az 1 adet harf, 1 adet rakam ve büyük/küçük harf içermelidir.

“Start your test meeting” başlıklı sayfasına ulaşıldığında artık Zoom’a kayıt olmuşsunuz demektir. Burada “Start Meeting Now” tuşuna basarak bir video konferans başlatabilirsiniz. Ayrıca “Go to My Account” tuşuna basarak hesap bilgilerinize ulaşabilir ve burada değişiklik ve düzeltme yapabilirsiniz.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir