Zoe İçin Krallara Layık Bir Doğum Günü!

By on 01 Şubat 2014

Özel bir otomobil için özel bir mekân… Renault Z.E. (Zero Emission) sınıfının öncüsü ZOE, ilk doğum günü kutlamasını yapmak için Versailles Sarayı’nın kapılarını açıyor.

Renault ve Versailles Sarayı arasında 29 Temmuz 2013’te imzalanan işbirliği anlaşması çerçevesinde, yaklaşık 23 elektrikli araç (10 Twizy, 10 Kangoo Z.E., 3 ZOE) çalışanlar tarafından kullanılıyor (Versailles ve Marly güvenlik görevlileri, bahçıvanlar, yönetim….). Tesislerde otuz adet şarj istasyonu kuruldu. Bu işbirliği, bahçelerde çevreyi koruyor ve yıllık 12 milyon ziyaretçinin konfor ve güvenliğine katkıda bulunuyor.

ZOE’nin en iyi sözcüleri araç sahipleri. Bu ilk doğum günü için, Renault araç sahiplerini ZOE ile yaşadıkları deneyimleri anlatmaya davet ettiğinde, çok coşkulu yanıtlar aldı. Bir çoğu bu elektrikli aracın test sürüşüne katılmanın bile aracı satın alma duygusu yarattığını söylüyor: ZOE sahiplerinin %98’i memnun ve %97’si otomobili öneriyor. Sürüş keyfinin yanı sıra, müşteriler ZOE’nin sunduğu konforu beğeniyor: hiçbir gürültü ve vibrasyon yok, hızlanma pürüzsüz (vites geçişi yok).

Güvenlik açısından ise ZOE en yüksek standartlara sahip. Yakın dönemde, bağımsız bir test organizasyonu olan Euro NCAP tarafından “2013 yılının En İyi Elektrikli Aracı” seçildi.

Yeni teknolojilere düşkün 50 yaşında bir doktor olan Benoist’e göre, otomobili onun hayata daha sakin bakmasını sağlamış: “İlk yeni otomobilim olan ZOE’yi yaklaşık bir ay önce teslim aldım ve çok sevdim. Çok sessiz ve sarsıntısız oluşu konforlu bir sürüş sağlıyor. ZOE’nin bütün bakışları üzerinde toplayıp insanlarda gülümseme oluşturmasını görmek çok güzel bir duygu”.

Renault, yüzde 40’ın üzerinde bir pazar payı ve bugüne kadar satılan yaklaşık 10 bin adet ZOE ile Avrupa’da elektrikli araç pazarının lideri. Diğer üreticilerin de elektrikli araç üretmeye başladığı sektörde Renault, eksiksiz bir elektrikli araç gamına sahip ve sektörde açık ara öncülüğünü koruyor.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir