Yüzde 50 Artan Bataryasıyla 2018 KTM Freeride E-XC [Video]

By on 10 Kasım 2017

Her jenerasyonuyla menzil değeri olarak biraz daha iyi seviyeye gelen KTM Freeride E-XC, 2018 model yılıyla birlikte yüzde 50 oranında iyileşmiş bir yapıyla bizleri karşılıyor. Batarya bölümünde yapılan geliştirmeyle birlikte 1,5 saate varan kullanım vadeden Freeride E-XC’in hızlı şarj desteğiyle 50 dakikada yüzde 80 doluluğa erişebilmesi bölümünde herhangi bir iyileştirme yok. Bataryaların tamamını dolu hale getirmekse yine 80 dakikayı buluyor. Avusturya’da geliştirilen motosikletin iyileştirme yapılan bölümlerinde altyapıdaki hayati parçaların es geçilmemiş olması da önemli detaylar arasında.

Sınıfındaki ilk örneklerden olan Freeride E-XC’de su soğutmalı elektrikli motor görev yapıyor. Performans paketiyle birlikte maksimum 24,5 beygir güç ve 42 Nm tork değerleri üretebilen bu motorda yaklaşık iki beygirlik bir güç artışı gözümüze çarpıyor. Bu değerlerin içten yanmalı bir motosiklette 250cc sınıfına eş değer olduğunu da belirtmekte fayda var. KTM ekibi menzil değerindeki artışı elde edebilmek adına 2,6 kWh’lık paket yerine artık 3,9 kWh‘lık bir bataryaya yer vermeyi tercih etmiş. 1,5 saatlik sürüş deneyimi sunan modelde elden geçirilen parçalar arasında rejeneratif fren sistemi de var ki bu da bataryaya ekstra destek veren önemli bir parça.

Cross motosikleti olmasından ötürü en çok arazide sunduğu sürüş deneyimi merak edilen Freeride E-XC’in 2018 model yılıyla birlikte süspansiyonları da önemli bir revizyona uğruyor. 43 milimetrelik bir ön çatalın kullanıldığı motosiklette ayak bölümünde 250 milimetrelik yeni bir yapıya yer verilmiş. Burasının tamamlayıcısı ise ayarlanabilir yapıda olan şok emici özelliğine sahip arka süspansiyonlar. Fiyat bilgisi henüz paylaşılmayan 2018 model yıllı Freeride E-XC’ler ocak ayından itibaren satış noktalarındaki yerlerini alacak.

VİDEO

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir