Yenilikçi Ruha Sahip Modern Tasarımlı Proton Exora Bold İle Tanışmaya Hazırlanın!

By on 19 Haziran 2012

Proton yeni geliştirmiş olduğu MPV segmentindeki ilk otomobili Exora’yı yeniledi ve Exora Bold serisi olarak yeni yüzüyle lanse etti. Yeni Proton Exora Bold ilk olarak Malezya pazarına sunuldu ve ardından başta Tailand, Endonezya ve Brunei olmak üzere tüm dış pazarlarda yer almaya başlayacak. 2012 yılı’nda Euro V versiyonu ile İngiltere ve Avustralya pazarlarına girecek olan Proton Exora Bold, Türkiye pazarında ise 2013 yılı ilk çeyreğinde satışa çıkacak.

Yeni Proton Exora Bold’da geniş ailelere özel 8 kişilik versiyon da opsiyonel olarak sunuluyor. Ayrıca sadece Türkiye pazarına özel olarak Exora Bold’un hafif ticari araç segmentinde, panelvan ve camlıvan olmak üzere iki farklı versiyonunun da, 2013 yılında pazara sunulması planlanıyor.

Proton Exora Bold’da 1.6 litre (CFE) turbo beslemeli 138 hp’lik 205 Nm tork üreten benzinli DOHC motor kullanılıyor. Ayrıca standart olarak 7 ileri CVT şanzıman, geri görüş kameralı park sistemi, özel body kit ve sportif alaşımlı jantlar sunuluyor. Ön koltuk başlıklarında dokunmatik LCD ekran ve DVD özelliği de bulunuyor.

Yeni Proton Exora Bold Modelinde Efsanevi Lotus Mühendisliği

Sahip olduğu üstün yol tutuş ve sürüş hakimiyeti Exora Bold’u rakiplerinden ayıran en belirgin özelliği olarak dikkat çekiyor. Lotus mühendisliğinin ürün olan Exora Bold; şık ve modern tasarımı, kullanışlı iç mekanı ve üstün konfor özellikleriyle benzerlerinden tamamen farklı bir ruha sahip.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir