Yenilenen Mazda6 için İleri “i-ACTIVSENSE” Güvenlik Teknolojileri

By on 25 Eylül 2012

Mazda Motor Corporation, bu yıl düzenlenecek Paris Otomobil Fuarı’nda sahneye çıkacak olan yenilenen Mazda6’da “i-ACTIVSENSE” teknolojilerini vurgulayacak. “i-ACTIVSENSE”; tehlikeleri tanıma, çarpışmalardan kaçınma ve önlenemeyen kazaların şiddetini azaltma konularında sürücülere yardımcı olmak için Mazda tarafından tasarlanan bir dizi ileri düzey güvenlik teknolojileridir. Yenilenen Mazda6, farklı sürüş koşullarında mükemmel bir güvenlik performansı sağlayan “i-ACTIVSENSE” teknolojileri ile donatılacak.

Mazda’da, güvenlik teknolojilerinin araştırma ve geliştirmesi, şirketin güvenlik felsefesi olan Mazda Proaktif Güvenlik’e dayanıyor; bu felsefe, sürücünün aracını güvenli bir şekilde kullanabileceği koşulların sayısını maksimuma çıkararak kaza riskini minimuma indirmeyi hedefliyor.

Mazda’nın “i-ACTIVSENSE” teknolojileri; milidalga radarlar ve kameralar gibi tespit cihazlarından faydalanan Mazda Proaktif Güvenlik felsefesi doğrultusunda geliştirilen bir ileri düzey güvenlik teknolojileri grubu anlamına gelir. Bu teknolojiler arasında, sürücünün olası tehlikeleri fark etmesini sağlayan aktif güvenlik teknolojileri ve çarpışmalardan kaçınmaya veya kazaların önlenemediği durumlarda şiddetlerini azaltmaya yardımcı olan çarpışma öncesi güvenlik teknolojileri bulunuyor.

Mazda’nın ileri düzey güvenlik teknolojisi “i-ACTIVSENSE”

Mazda Proaktif Güvenlik felsefesinin nihai hedefi, çarpışma içermeyen bir sürüş gerçekleştirmektir. Mazda, bu ideali takip ederek, müşterilerine hem sürüş keyfi hem de mükemmel bir çevre ve güvenlik performansı sağlamak için güvenlik teknolojilerinin araştırmasını ve geliştirmesini genişletmeye devam edecektir.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir