Yeni Volkswagen Polo Detaylı Görüntülendi!

By on 13 Mayıs 2017

Volkswagen’in resmi Youtube kanalı üzerinden prototip versiyonunu paylaştığı yeni Polo geçtiğimiz dönemde iki kare görseliyle kamuflajsız olarak ortaya çıkmıştı. Oldukça sınırlı olan bu görüntülerin ardından yer yer yine kamuflajlı olarak test sırasında yakalanan altıncı jenerasyonu sonunda tüm detaylarıyla net bir şekilde karşımızda görebiliyoruz.

SEAT Ibiza ve Skoda Fabia’da da kullanılan MQB A0 platformu üzerine geliştirildiğini bildiğimiz modelin merak edilen aks mesafesindeki artış değeriyle ilgili de ilk kez ortaya bir değer atıldı. Auto Express’te yer alan detaya göre yeni Polo’yu yerini aldığı jenerasyondan yaklaşık 90 milimetre daha geniş aks mesafesiyle görme ihtimalimiz yüksek.

vwpolorevspy5

Volkswagen’in Golf ile birlikte sunmaya başladığı 1.5 litrelik TSI motorla gelmesi gündemde olan Polo’da marka küçük hacimli ünitelere odaklanıyor. Modelde 1.0 litrelik üç silindirli motorun kullanılmasına da kesin gözüyle bakılıyor. Volkswagen’in yeni modellerinde en çok önem verdiği bağlanılabilirken ve multimedya sistem ayağında da oldukça zengin bir jenerasyonla tanıtılacak olan aracın dış tasarımdaysa ışıklandırma grubu, ızgara ve tamponda küçük değişimler yer alıyor.

vwpolorevspy3

Volkswagen’in 2017 içerisini açıkladığı etkinlikle üretim planlamasında Haziran ayında üretimine başlanacağı açıklanan Polo’nun Eylül ayı içerisinde kapılarını açacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı kapsamında tanıtılacağını bir kez daha hatırlatalım.

vwpolorevspy4

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir