Yeni Toyota Corolla Sedan İle Tanışma Vakti Geldi

By on 12 Kasım 2018

2018 yılını güzel dönüşümlerle geçiren markalarda birisi olan Toyota, özellikle yeni jenerasyon Corolla ile büyük bir ilgi toplamayı başardı. Tüm dünyadaki en çok tercih edilen isimler arasında yer alan modelinin dış tasarım karakteriyle o özlediğimiz sportif genlerine dönüş yapan marka, aileyi kademeli olarak tamamlamaya hazırlanıyor.

Hatcback versiyonunun ardından station wagon kasasıyla karşımıza çıkan Corolla, uzun süredir merakla beklenen sedan versiyonuna da nihayet kavuştu. Yapılan resmi açıklamayla birlikte önümüzdeki hafta kapılarını açacak olan Guangzhou Otomobil Fuarı‘nda sahne alacağını öğrendiğimiz Toyota Corolla Sedan ilk resmi fotoğraflarıyla da karşımızda duruyor.

corlollasedan2

Şimdilik herhangi bir teknik detayı paylaşılmayan sedan versiyonun eksik kısımlarını tamamlamak için önümüzde bir haftalık zaman var. 17 Kasım‘da başlayacak olan fuar öncesinde Toyota’nın ön plana çıkartmak istediği noktalarsa daha çok tasarım karakteri üzerine çekilleniyor. TNGA platformu üzerine geliştirilen otomobille ilgili en büyük beklentilerden birisi sürüş dinamikleri aslında. Yerini alacağı jenerasyona göre daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunması beklenen otomobilde, kışkırtıcı tasarımın da büyük etkisi olacak. Ön bölümü birebir oranda diğer üyelerden alınan sedan, arka tarafa doğru gidildikçe biraz daha sakinleşen çizgiler barındırıyor.

corlollasedan1

Motor bölümüyle ilgili beklentilerin yine önceden tanıştığımız modellerle ortak olacağı düşüncesi hakim. Bu da 116 beygir güç üreten 1,2 litre benzinlinin yanında, 122 beygirlik 1,8 litre ve 180 beygirlik 2.0 litrelik hibrit ünitelerin merkeze alınacağı anlamına geliyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir