Yeni Skoda Octavia’ya Yılın Tasarımı Ödülü!

By on 12 Mart 2013

Skoda’nın orta sınıftaki temsilcisi Octavia’nın büyüleyici tasarımı “Yılın En İyi Tasarımı” ödülüne layık görüldü.

Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen “AutoDesign Awards 2013“ (Otomobil Tasarım Ödülleri 2013)’e Skoda Octavia damgasını vurdu. 2013 senesinin en çok dikkat çeken modellerinden biri olan ve üstün fiyat kalite oranıyla göz dolduran Skoda Octavia, şık tasarımıyla da iddiasını ortaya koydu. Orta sınıf 62 otomobil arasında değerlendirmeye alınan Yeni Octavia, “Yılın En İyi Tasarımı Ödülü“nü kazanarak tasarımda da diğer bütün özellikleri kadar iddalı olduğunu gözler önüne serdi.

“Otomobil Tasarımı & Stili“ adlı dergi tarafından 6‘ncı kez düzenlenen ve tasarımcılar, gazeteciler ve dergi çalışanlarını içeren 20 kişilik jürinin oy kullandığı yarışmanın en beğenilen modeli olarak Skoda Octavia ön plana çıktı. Yılın En İyi Tasarımı Ödülü’ne layık görülen Octavia’nın aldığı bu ödül altıncısı düzenlenen yarışmada Skoda‘nın aldığı ilk ödül oldu.

Skoda Auto Teknik Geliştirme Bölümü Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Frank Welsch; yarışmada Skoda Octavia’nın Yılın En İyi Dizayn’ı ödülünü alması büyük bir onur olduğunu belirterek “Bu ödül takım olarak sıkı bir çalışmanın ürünüdür. Yeni Skoda Octavia her açıdan ‘Sınıfında Tek’ olarak görülen bir otomobil. Ayırt edici bir dış görünüş ve sınıfında farklılık gösteren çok önemli özellikler ile donatılmış bir otomobil. Yeni Octavia, kendine güvenli görünüşü düzgün çizgileri ve keskin hatları ile markanın yeni tasarım yüzünü ortaya koyan bir otomobil.“ dedi.

Skoda Baş Tasarımcısı Jozef Kaban ve takımı Octavia’yı baştan aşağıya yenileyerek bu ödülün en önemli usurlarından biri oldu. 3. jenerasyon Octavia Jozef Kaban imzası ile önceki nesillerine göre çok daha şık bir tasarıma sahip olurken, sunduğu teknik özellikleri ve konforu ile de daha üst sınıf otomobillerle yarışabileceğinin kanıtını da ortaya koyuyor. Şık tasarımı, üstün teknolojisi ve büyüyen boyutları Octavia’yı Skoda markasının kalbine yerleştirirken, orta sınıf otomobillere de yeni bir soluk getirerek bir üst sınıfa göz kırpmasını sağlıyor.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir