Yeni, Sağlam, Dinamik Tasarım: Yeni Trafic!

By on 11 Nisan 2014

Yeni Trafic’in sağlam ve bir o kadar da dinamik hatları arasında, Renault markasının yeni tasarım kimliğini temsil eden ön yüz yer alıyor. Bununla birlikte, aracın iç mekanında da önemli değişiklikler yapıldı. Hem pratik hem de konforlu olacak şekilde tasarlanan kabin, çekicilik ve kalite açısından binek araç özelliklerini taşıyor. Ayrıca ticari araç kullanıcıların eşyaları için 90 litre kapasiteli tam 14 saklama gözü sunuluyor.

Yeni Trafic lansmanından itibaren 10 farklı renk seçeneğiyle sunulacak; bunlardan ikisi yeni (Bambu Yeşili ve Bakır Rengi). Yeşil renk, Yeni Trafic ile birlikte sunulan motorların enerji verimliliğini vurgulamak için geliştirildi.

MOBİL OFİS OLARAK TASARLANMIŞ KABİNDE BAĞLANTI VE MÜLTİMEDYA SİSTEMLERİ

Mobil bir ofis olarak kullanılmak üzere tasarlanan aracın kabini, sürücünün cep telefonuna, tabletine ve dizüstü bilgisayarına kolayca ulaşabilmesine imkan sağlayan akıllı çözümler sunuyor. Audio sistemi, CD oynatıcısı ve dijital radyo uyumu (ülkeye bağlı olarak) olan ya da olmayan dört adet 1 ya da 2 DIN radyodan oluşuyor.

İlk donanım seviyesinden itibaren araçlarda Bluetooth®’lu eller serbest telefon, ön panelde yer alan USB portu ve jakı ile birlikte radyo yer alıyor.

Yeni Trafic’de bulunan orta konsola entegre edilen MEDIA NAV sistemi pek çok multimedya gereksinimine çözüm getiriyor. Sistem 2D ve 2,5D (kuş bakışı) görüntüye sahip Nav & GO navigasyon içeriyor ve yedi inçlik (18cm) dokunmatik ekran ve radyo ile sunuluyor. Kontrol panelinde yer alan R-Link multimedya sisteminin en yeni versiyonu olan, üstün teknolojiye sahip Renault R-Link Evolution® multimedya sistemi ise kapasitif bir ekrana (zoom ve scroll işlevlerine olanak tanır) sahip. (2014’ün sonundan itibaren sunulacak)

R & GO® sistemi ise özellikle Renault müşterileri için geliştirilmiş olan tablet ve akıllı telefonlar için bir uygulama (Android ve iOS). Bu uygulama, indirildikten sonra tablet ve akıllı telefonların aracın radyosuyla otomatik olarak birlikte çalışmasına olanak tanıyor.

ÇOK DAHA PRATİK BİR YÜK ALANI  

Ara bölmenin ve ön koltuğun altında bulunan bölmeler, maksimum yük uzunluğu açısından (L2 versiyonunda 4.15 metreye kadar) pazarın en iyi yük taşıma kapasitesini sunuyor. Yeni Trafic, iki kanadı sayesinde arka kapılar kapalı iken boydan 3.75 metreye (L1 versiyonu) veya 4.15 metreye kadar (L2 versiyonu) eşya taşıyabilen sınıfındaki tek Van modeli.

Yeni Trafic Van serisi iki farklı uzunluk / yükseklik sunuyor– bununla birlikte toplam 270 kombinasyon için, yolcu kabini, platformlu kabin ve yolcu taşıma versiyonları da mevcut. Panelvan versiyonlarının taşıma kapasitesi 5.2 ile 8.6 m3 arasında değişiyor. Yeni Trafic, Trafic II’den 210mm daha uzun olup, toplam ek yük taşıma kapasitesi 200 litre (H1 versiyonu) ya da 300 litre (H2).

Yeni Trafic’te eller serbest kart da mevcut. Kartın üzerindeki ‘boot’ butonuna basarak, sürücü ya da yolcu kapısı yerine sadece arka kapıları açmak mümkün. Bu işlev sık yükleme ve boşaltma yapanlar için oldukça pratik bir çözüm.

Trafic modelinin yaklaşık yüzde 30’u dönüştürme işleminden geçiyor. Bu işlem, en üst düzeyde kaliteyi sağlamak için, bir Renault Tech ya da Renault-onaylı bir uzman (dünya çapında 360) tarafından yapılabiliyor.

Renault_56832_global_enYENİ PERFORMANSLI VE EKONOMİK MOTORLAR

Renault’nun motor uzmanları, markanın Formula 1’deki başarılarından istifade eden teknolojileri, Yeni Trafic’teki motorlar üzerinde uyguladılar. Marka, dizel Energy motorlarında Twin Turbo teknolojisinin sunulmasıyla downsizing alanında bir yeniliğe imza atıyor. Bu teknoloji, iki litrelik bir motor ile aynı performansın sağlanmasına olanak tanıyor ve aynı zamanda yakıt tüketimini yüzde 15’e kadar düşürüyor (Trafic II’de sunulan dCi 115 ile karşılaştırıldığında).Yeni Çift turbolu motorun yakıt tüketimi 5.7 litre/100km* (149 g CO2/km*) gibi rekor seviyede düşük.

Energy dCi 120 Twin Turbo (320Nm), Stop & Start.

Bu yeni motor ile donatılmış olan Yeni Trafic, sınıfının en düşük yakıt tüketimi sunuyor: hafif ticari araç versiyonlarında 5.9 litre/100km* (155 g CO2/km*) ve binek otomobil versiyonlarında 5.7 litres/100km* (149 g CO2/km*). Bu motor yakıt tasarrufu, konfor ve performansı birlikte sunuyor, aynı zamanda emisyon değerlerini düşürüyor.

Energy dCi 140 Twin Turbo (340Nm), Stop & Start.

Bu motor halen çok güçlü ve 1,250 d/d gibi düşük motor hızlarından 270 Nm tork üretmesi nedeniyle düşük motor hızlarında bile çevik bir hızlanma sunuyor. Buna rağmen yakıt tüketimi sadece 6.1 litre/100km* düzeyinde. Ağır yükleri, uzun seyahatleri, römork çekme veya dağlık alanlarda sürüş için ideal bir seçim. Stop & Start ile sipariş edilebiliyor.

dCi 90 (260Nm), Stop & Start ile ya da Stop & Start olmaksızın. Hem verimli hem de ekonomik olan bu motor, şehir içi kullanım için çok uygun.

dCi 115 (300Nm), Stop & Start ile. Ekstra güç ve torku sayesinde, bu motor daha esnek ve şehir dışı ve yoğun alanlarda kullanıma daha uygun. Ağır yüklere kolaylıkla uyum sağlayabiliyor. Dinamik performans ve 6.5 litre/100km* düzeyindeki düşük yakıt tüketimi arasındaki ideal dengeyi sağlıyor.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir