Yeni Polo Berlin’de Nihayet Günyüzüne Çıktı

By on 17 Haziran 2017

Geçtiğimiz dönemde sizlerle paylaştığımız detaylardaki gibi yeni Ibiza’da da kullanılan MQB A0 platformu üzerine inşa edilen altıncı jenerasyonun bu yapıyla daha da büyüyeceğini zaten bekliyorduk ve nitekim öyle de oldu.

Toplamda 4.053 milimetrelik uzunluğuyla bu zamana kadar üretilmiş en uzun jenerasyon olan yeni Polo’da artan aks mesafesiyle birlikte yüzde 25 oranında bir bagaj hacim artışı söz konusu. Değişimle birlikte bagajda 351 litrelik bir kullanım alanı sunan yeni Polo dış tasarımdan çok içeride kullanıcıları cezbedecek gibi gözüküyor.

newpolo6-1000x562

Ortaya çıkan ilk tasarım detaylarıyla bazı kesimlerce yoğun eleştirilere maruz kalan Volkswagen iyileştirmenin büyüğünü içeride yapmış diyebiliyoruz. Sürücü ekranı dahil olmak üzere multimedya sistemini de tamamen elden geçiren marka geliştiricileri burada çok daha üst segment bir deneyim vadediyor.

newpolo16-1000x562

Baz donanımında 6.5 inç en üst donanımında 8 inç multimedya ekranla (Volkswagen modelleri arasında ilk kez kullanılan yeni versiyon.) gelen yeni Polo donanım seviyesi yükseldikçe Beats ses sistemi (Polo Beats özel versiyonunda), kablosuz telefon şarjı, anahtarsız çalıştırma, kör nokta uyarı, yarı otonom park asistanı, arka trafik asistanı ve adaptif hız sabitleyici gibi özelliklere kavuşuyor. Volkswagen’in yeni Polo’nun giriş seviyesinde bile LED gündüz farlarını standart olarak verdiğini de belirtmekte fayda var. Polo’da toplamda 14 farklı renk, 12 farklı jant ve 13 farklı konsol yapılandırması yapmak mümkün.

newpolo15-1000x562

Motor seçeneklerinde de oldukça zengin olan yeni Polo başlangıcını beklenildiği gibi güç değerleri 65 PS ile 115 PS arasında değişen 1.0 litrelik benzinli üniteyle yapıyor. Yine Golf ile aileye dahil olan 1.5 litrelik TSI motorun da sunulacağı Polo ailesinin en tepesinde 2.0 litrelik benzinli motoruyla 200 PS güce sahip olan ve 0’dan 100’e 6.7 saniyede çıkabilen GTI var. Dizel motor seçeneğinde 1.6 litrelik ünitenin kullanıldığı Polo’da ilk kez geçtiğimiz yıllarda Golf‘te gördüğümüz sıkıştırılmış doğal gazla çalışan motorun 90 PS güç üreten 1.0 litre hacimli versiyonu da sunuluyor. Volkswagen Polo Almanya’da 12.975 euroluk başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak.

newpolo13-1000x562

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir