Yeni Peugeot 308, Michelin Lastikleri İle Gücüne Güç Katacak!

By on 05 Eylül 2013

Peugeot ve Citroen markalarını bünyesinde bulunduran PSA Grubu’nun stratejik ortaklarından Michelin, grubun yeni modellerinden Peugeot 308 için lastik geliştirecek. Yeni Peugeot 308 modelinde Michelin’in performans, güvenlik ve tasarrufu bir arada sunan Energy Saver + ve Pilot Sport 3 lastikleri kullanılacak.

Sürücülerin araçlarından en yüksek performans ve sürüş zevki almalarını sağlamalarını hedefleyen Michelin-PSA Peugeot Citroen işbirliğinde MICHELIN Energy Saver + lastikleri, üç gram daha az karbon emisyonu ve ıslak zeminde üç metreye kadar fren mesafesi sağlarken; aracın kilometre ömrünü ve üstün güvenlik performansını da olumlu yönde etkiliyor. Michelin, tüm sürüş koşullarında emniyet, yakıt tasarrufu ve maliyetlerde olumlu etki yaratıyor.

“Michelin Total Performance” stratejisi kendisini gösteriyor

“Michelin Total Performance” stratejisi pazarda yeralan tüm segmentler için daha fazla performansı birarada sunan lastiklerin geliştirilmesini hedefliyor.

2Michelin Orijinal Ekipman Pazarlama Direktörü Mike Bundick, yeni Peugeot 308 ve Michelin işbirliği ile ilgili olarak “Michelin ve PSA Peugeot Citroen ekipleri arasındaki yakın stratejik iş birliği yeni Peugeot 308’de kendini gösteriyor. 15-16 inçlik ‘Michelin Energy Saver +’ lastikleri ile 17-18 inçlik ‘Michelin Pilot Sport 3’ lastikleri yol tutuşu ve yol tutuşu anlamında yeni Peugeot 308’in performansını destekliyor. Böylelikle üstün güvenlik ve kilometre ömrü sağlanırken enerji tasarrufu konusunda da önemli bir rol de üstleniyor.  Bütün olarak bakıldığında bu birlikteliğin başarısı “Michelin Total Performance” stratejisinin bir meyvesi olarak göze çarpıyor.” ifadelerini kullandı.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir