Yeni Mazda3’e Altın Direksiyon Ödülü!

By on 28 Kasım 2013

Avrupa’nın en prestijli otomobil ödüllerinden olan Uluslararası Altın Direksiyon 2013 kazananları açıklandı. Yeni Mazda3 bu yıl Türkiye Kompakt Sınıf kategorisinde birinciliği elde etti.

Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul “Altın Direksiyon 2013” ödül töreninde Türkiye Kompakt Sınıf Birincisi olan Yeni Mazda3’ün ödülünü  Auto Show Dergisi Yayın Direktörü Erdem Kırım’dan aldı.

Göz alıcı KODO- Hareketin Ruhu tasarım felsefesi ve Mazda’nın ultra verimli hafif SKYACTIV teknolojilerinin kullanıldığı 6 nesil araçlarından üçüncüsü olan Yeni Mazda3 aynı zamanda şirketin en çok satanı unvanınıda taşıyor. Neslinin ilk iki modeli gibi, yeni Mazda3 de ödüllü KODO tasarımından esinlendi. Mazda3’ün sportif kompakt yapısına uyarlanan gövdesi, enerji birikimini ifade eden cesur ve güçlü duruşu ile üstün üretim kalitesini bir araya getiriyor. İster hatchback isterse de sedan olsun, segmentinin en iyi aerodinamik özelliklerine sahip olan araç yakıt tasarrufu sağlıyor.

Tüm SKYACTIV Teknolojilerine sahip olan Yeni Mazda3, ultra-verimli sıkıştırma sunan 100 – 120 -165PS benzinli motorlar ve 150PS’lik temiz dizel motora sahiptir. Bu motorlar, özellikle gerçek dünya koşullarında oldukça geniş ve düz bir güç bandında üstün performans, etkileyici bir yakıt ekonomisi ve CO2 emisyonu seviyesi sunmak amacıyla, oldukça çevik yapıya sahip altı vitesli otomatik ve düz şanzımanlarla eşleştirildi.

Yeni modelin donanımı, sınıfındaki bir araç için oldukça zengin. Mazda’nın yeni bağlantı konsepti, şirketin en çok satan modelinin Avrupa’nın C segmentinde yolcularına online olma olanağı sağlayan ilk modellerinden biri olma özelliği kazandırıyor. Yeni ve geliştirilmiş insan-makine arayüzü (HMI) ile birleştirilen yeni araç içi bağlantı sistemi ile yolcularının güvenli ve kesintisiz bir şekilde online olmasını sağlayan ilk Mazda. Halihazırda mevcut olan e-posta, metin ve navigasyon özelliklerinin üzerine ilave edilen sistem; Facebook ve Twitter’ın sesli akışlarını, radyodan sesli kitaba ve daha fazlasına kadar on binlerce bulut tabanlı istasyona sahip olan Aha™ özelliği de dahil olmak üzere, ücretsiz mobil içerikleri aracın içine kadar güvenle getiriyor

Araç içerisinde, Mazda’nın yeni kabini güvenli ve ergonomik bir konfor sunuyor. Birçok açıdan eski modelden daha geniş olan yeni Mazda3’de öne çıkan özellikler arasında Aktif Sürüş Ekranı, sınıfında nadir olan Mazda’nın yeni göz hizası ekranı ve bilgi-eğlence fonksiyonlarının gözle temas kurulmadan etkin şekilde kullanılmasını sağlayan yeniden tasarlanan döner kumanda bulunuyor.

Ne Tarih Ama!

Bugüne kadar Mazda3, 130’dan fazla ödülü ve dünyanın dört bir yanındaki sürücülerin beğenisini kazandı. Mazda3 sahip olduğu başarı ile o tarihten bu yana alışılmışa meydan okumaya devam ediyor.

Sahip olduğu tasarım, performans ve kalite kombinasyonuyla, ilk Mazda3 dünyanın her yerinde C segmentinde devrim yarattı. Mazda’nın orjinal Zoom-Zoom neslinden biri olan bu dinamik spor kompakt modelin birinci jenerasyonu toplam 2,2 milyon adet satarak büyük  bir başarı kazandı.

Popülerlik konusunda, ikinci nesil Mazda3, ilk modelin kaldığı noktadan yola devam etti ve günümüze kadar global çapta toplam 1.4 milyon adet satıldı. Hatta 2011 ve 2012 yıllarında Avustralya’da toplamda en çok satan binek araç oldu. Dahası, Mazda3 markayla eş anlamlı olan sağlam güvenilirliği hep sürdürdü: örneğin, 2010 yılında bir numaralı kompakt araç seçildikten sonra, J.D. Power’ın 2011 Alman müşteri memnuniyeti anketinde en iyi model seçildi.

Yeni Mazda3’te ilk iki neslin izinden gideceginin sinyallerini veriyor!

 

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir