Yeni Jaguar XJ’in Sıradan Olma Lüksü Yok

By on 18 Şubat 2016

Lüksün gerçek temsilcisi olan Jaguar, yenilenen gamına makyajlı Jaguar XJ modelini de ekledi.

Segmentindeki rakiplerinden farklılaşan tasarım çizgileri, dinamikliği ve benzersiz işçilik detayları ile Yeni Jaguar XJ, 2.0 litre 240 beygir gücündeki turbo benzinli motor ile Türkiye pazarına Şubat ayı itibariyle ve 150.000 Euro’dan başlayan fiyatlarla Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda satışa sunuldu.

Yeni Jaguar XJ, 8 ileri otomatik şanzımanı ve 340 Nm tork ile 0’dan 100 km/sa hıza 7,9 saniyede ulaşıyor. Ayrıca Standart ve Long iki farklı gövde seçeneği ve Luxury, Premium Luxury ve Portfolio donanım seçenekleri ile sunuluyor.

Jaguar XJ’in 8 ileri otomatik şanzımanı, “Start” düğmesine bastığınızda yükselen Jaguar Drive Selector tarafından kumanda ediliyor.

Özel sipariş ile 3.0 litre dizel olarak da alınabilen Jaguar XJ, 300 beygir güç ve 0’dan 100 km/sa hıza 6,2 saniyede çıkan bir performans sunuyor.

Borusan Otomotiv’in 2014 Ağustos ayından beri distribütörlüğünü yaptığı ve artık yaygın bayi ağı ile satış ve satış sonrası hizmetleri üstlendiği Jaguar markası, farklı olmak isteyen ve diğerlerinden ayrışmak isteyen lüks tüketicisinin tercihi oluyor. 3 yıl sınırsız km garantisi sunan Jaguar, Alman rakiplerinden bu yönü ile de ayrışıyor.

%100 alüminyum monokok şasi ve gövde yapısı, bu otomobili sınıfının en hafif ve sağlam otomobillerinden biri haline getiriyor. Performanslı motorunun yanı sıra, üstün yol tutuş kabiliyeti ile çevik bir otomobil olduğunu kanıtlıyor.

Şoförlü kullanımlar için konforlu bir arka koltuk sunarken, katlanabilen 10,2 inç büyüklüğünde, yüksek çözünürlüklü eğlence sistemi, led okuma ışıkları, çalışma masası ve masaj fonksiyonlu executive koltukları sayesinde ev ve ofis konforunuzdan tavizsiz bir şekilde ilerlemenize olanak tanıyor.

Makyaj ile gelen tasarım değişiklikleri arasında tamamı LED ön farlar, arka farlar, oval egzos çıkışları ve ön ızgara geliyor.

İçeride ise baklava dikişli masaj fonksiyonlu deri koltuklar, farklı iç kaplama seçenekleri, katlanabilen arka koltuk eğlence sistemi, 12,3 inç TFT değişken gösterge paneli ile tam ekran navigasyon görüntüleme gibi özellikler bir arada sunuluyor.

Otomobilde şeritte tutma yardımı, takip etme özelliğine sahip adaptif cruise control, ters trafik algılama, 360° çevre görüş kamera sistemi ve yatay-dikey park dahil olmak üzere birçok gelişmiş sürücü destek sistemi yer almaktadır.

Elektrikli direksiyon daha üstün bir tepki ve his sunarken, yakıt tüketimini de düşürmektedir.

Jaguar’ın eşsiz All Surface Progress Control (ASPC) özelliği, sürtünmenin zayıf olduğu kar ve buz gibi yüzeylerde akıcı, çaba gerektirmeyen bir kalkışı mümkün kılarak optimum seviyede gazı otomatik olarak vererek sürücüye sadece direksiyon kontrolünü bırakır

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir