Yeni Ford B-MAX, Sınıfının En Çok Satan Aracı Oldu!

By on 14 Haziran 2013

Ford B-MAX üretimine başlayalı henüz 1 yıl olmadan Avrupa’da ve Türkiye’de segmentinin lideri oldu. 19 Avrupa ülkesinde %15,3 pazar payı ile liderliğe ulaşan B-MAX, Türkiye’de ile %46’lık pay ile segmentinin açık ara lideri konumunda.

Polk verilerine göre, Ford B-MAX, yılın ilk çeyreğinde 19 Avrupa ülkesini kapsayan %15,3’lük pazar payı ile sınıfında lider konuma yükseldi.  B-MAX Türkiye’de de Mayıs ayı sonu itibariyle yüzde 46’lık pazar payıyla sınıfının en çok satan aracı oldu.

Tüketicilerin yarıdan fazlası B-MAX’in yüksek donanımlı Titanium modelini tercih ederken, Türkiye pazarında özellikle benzinli otomatik ve dizel modellere ilgi çok yüksek.

B-MAX ürün gamında sunulan; araç içerisinde sesli komutlarla bir çok sistemi kumanda etmeyi sağlayan, cep telefonuna gelen SMSleri okuyan ve kaza durumunda 112 acil yardım birimlerini lokal dilde otomatik olarak arayan Ford SYNC sistemi ile birlikte 2012 & 2013’de üst üste yılın motoru ödüllü 1.0 litre EcoBoost benzinli motor kullanıcıların tercihlerinde önemli pay aldı.

B-Max_01Yeni B-MAX eşsiz tasarımıyla öne çıkıyor

B-MAV sınıfında yer alan Ford B-MAX’ta, ön ve arka kapıların arasında bulunan B sütununun güvenlikten en ufak bir ödün vermeden ön ve arka kapıların içerisine entegre edilmesiyle yeni bir gövde tasarımı sunuluyor. Bu tasarım, kullanıcılara 1,5 metreye ulaşan sınıfının lideri kapı açıklığı ile otomobile biniş ve inişlerde büyük kolaylık sağlıyor.

EuroNCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alan Ford B-MAX, bulunduğu sınıfta EuroNCAP Advanced ödüllü “Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi”ni sunan ilk araç olma özelliğine de sahip.

Uygun fiyatı ve giriş seviyesinden itibaren sunduğu yüksek donanım özellikleri sayesinde otomobil tutkunları tarafından yüksek talep gören B-MAX; kullanıcılarına Sony Müzik Sistemi, Geri Görüş Kamerası, Bluetooth & Türkçe Sesli Kontrol özelliğine sahip araç içi iletişim sistemi Ford SYNC ve araç anahtarını konfigüre ederek araç kullanıma çeşitli sınırlandırmalar (emniyet kemeri takılmadan müziğin sesinin açılamaması, belli hızı geçememe gibi) getirmenize olanak sağlayan MyKey gibi günümüzün en ileri teknolojilerini sunuyor.

Yeni Ford B-MAX’in benzinli motor ürün gamında 90PS güce sahip 1.4 litre ve 105PS güç üreten 1.6 litre Duratec motorlar ile ödüllü 1.0 litre EcoBoost 120PS güce sahip motor yer alıyor. B-MAX’te dizel motor olarak ise 95PS güç sunan 1.6 litre TDCi ve 75PS’lik 1.5 litre TDCi motorlar yer alıyor. 1.6 litrelik motor, 6 ileri otomatik Powershift şanzıman ile sunulurken diğer motor seçenekleri 5 ileri manuel vitesle satışa sunuluyor.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir