Yeni Fiat Doblò Amerika’ya Isınıyor!

By on 13 Nisan 2015

RAM markası altında ProMaster City adıyla Amerika’da yollara çıkan yeni nesil Fiat Doblò, kısa sürede Amerikalı tüketicilerin beğenisini kazandı. ProMaster City, ABD’nin otomotiv sektöründeki önemli yayınlarından Wardsauto.com tarafından, lüks sınıf da dahil olmak üzere farklı segment otomobil ve ticari araçların birlikte değerlendirildiği “En iyi iç tasarıma sahip 10 araç” adayları arasında gösterildi.

Tofaş tarafından üretilen yeni nesil Fiat Doblò, Amerika pazarında kısa sürede büyük bir ilgiyle karşılandı. Türkiye ve Avrupa pazarlarında ticari hayatın önemli bir oyuncusu olan Doblò, RAM markası altında ProMaster City adıyla satışa sunulduğu Amerika pazarında, yüksek performansı, yakıt verimliliği ve yükleme kapasitesiyle müşterilerden tam not aldı. Tasarımıyla olduğu kadar, binek otomobil konforuyla da dikkatleri üzerine çeken RAM ProMaster City, Mart ayında satışına başlanmasına, kısa sürede otomotiv basınının ilgisini çekmeyi başardı ve ABD’nin en köklü ve saygın otomotiv sektörü yayınlarından Wardsauto.com tarafından,  “En iyi iç tasarıma sahip 10 araç” arasında gösterildi. Tofaş’ta geliştirilip üretilen RAM Promaster City, Wardsauto.com’da yer alan rakipleri arasında Türkiye’de üretilen tek araç olarak da öne çıkıyor.

RAM PROMASTER CITY-5Tofaş tarafından ABD ve Kanada pazarlarındaki regülasyonlara uygun olarak üretilip ihraç edilen RAM ProMaster City, 2.4 litre 178 HP gücündeki 9 ileri otomatik şanzımana sahip MultiAir II benzinli motoruyla dikkat çekiyor. Tamamı uzun şasi üzerine inşa edilmiş, Tradesman Cargo Van, Tradesman SLT Cargo Van, Wagon ve Wagon SLT olmak üzere 4 farklı versiyonla tercih edilebilen ProMaster City, 4 metreküp ile sınıfının en yüksek yükleme hacmini sunarken, 800 kilogramlık yük kapasitesiyle de rakiplerinin önüne geçiyor. Yılda 25 bin adet üretilerek ihraç edilmesi planlanan “Türk Malı Doblò” ProMaster City, RAM’in ABD ve Kanada’daki bayi kanalıyla müşterileriyle buluşmaya devam ediyor.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir