Yeni Crossover Peugeot 2008 Euro NCAP Testlerinden 5 Yıldız Aldı!

By on 25 Ekim 2013

Nisan ayında Avrupa’da, Eylül ayı başında da Türkiye’de pazara sunulan Peugeot’nun yeni crossover modeli 2008 başarı yolunda emin adımlarla ilerliyor. Eylül sonu itibariyle, 25.000’i Fransa’da olmak üzere 30 Avrupa ülkesinde 54.000’in üzerinde müşteri siparişi topladı. Aynı tarihte, 2,5 aylık üretime eşdeğer 25.000 adet ilave sipariş daha kaydedildi. En yüksek donanım düzeyleri toplam siparişlerin %71’ini oluşturuyor.

Müşterilerin yoğun ilgisi sayesinde, Peugeot 2008 4 Avrupa ülkesinde segmentinde (T0) podyuma çıktı:

– Danimarka’da 2nci,

– Fransa, Portekiz ve Hollanda’da 3ncü.

Bu olumlu ticari dinamik bundan böyle Euro NCAP testlerinden alınan 5 yıldız ile daha da güçlenecek.

2008_1301JBL101Bağımsız kurum Euro NCAP tarafından yapılan testlerle 2008’in yüksek güvenlik düzeyi onaylandı. Zaten modelin standart donanımları bu üstünlüğünü mükemmel şekilde ortaya koyuyor:

– Hız sabitleyici-sınırlayıcı, ESP (anti-patinaj ASR, denge kontrolü CDS, acil fren yardımı AFU ve elektronik fren dağıtıcısı REF fonksiyonlarını bir araya getiren sistem),

– Dört tekerlekte disk fren,

– Altı hava yastığı (iki önde,iki yanda, iki perde),

– Üç  bağlantı noktalı Isofix sabitleme sistemi.

2008 aynı zamanda Peugeot Connect SOS et Peugeot Connect Assistance hizmetleriyle Peugeot’nun üçüncül güvenlik alanındaki liderliğinden yararlanıyor. Kaza durumunda, aracın lokasyonu GPS ile belirleniyor ve ilk yardım zinciri hemen devreye sokuluyor.

Öte yandan, Peugeot i-Cockpit sürücü için ideal sürüş konumu sağlıyor. Aracıyla bütünleşen sürücü böylece sezgisel olarak bütün kumandalara erişebiliyor. Peugeot i-Cockpit derinlik ve yükseklik ayarlı çok fonksiyonlu küçük direksiyon simidi, göz hizasında gösterge paneli ve 7” dokunmatik ekrandan oluşuyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir