Yeni Corolla Rekora Koşuyor!

By on 26 Temmuz 2013

Üretilmeye başlandığı 1966 yılından bu yana 40 milyon satış adediyle dünyanın en çok tercih edilen otomobili ünvanına sahip olan“efsane” Toyota Corolla’nın 11’nci jenerasyonuna dünyada ilk kez Türkiye’deki kullanıcılar sahip oldu. Türkiye’de üretilen yeni nesil Corolla, Türkiye’de piyasaya sunulduğu ilk 3 günde bin 85 adet satış gerçekleştirirken sıra yazmaya devam etti.

Toyota’nın adı “efsaneler” ile anılan modeli Corolla’nın Türkiye’de üretilen yeni jenerasyonu, Türkiye’ye yayılan 58 Toyota Plaza’da ilk 3 günde bin 85 adet satış gerçekleştirdi. Piyasaya sunulmadan aylar önce sıra yazmaya başlayan Yeni Toyota Corolla’ya dünyada ilk kez Türkiye’deki kullanıcılar sahip oldu. Yeni jenerasyon Corolla’ların ilk teslimatı için Toyota’nın Türkiye’deki tüm bayilerinde törenler düzenlendi. Yeni Corolla’yı merak içinde bekleyen Corolla tutkunları otomobillerine kavuşurken, Toyota’nın bilinen dayanıklılık, dinamiklik, ekonomiklik, konfor ve teknolojisi karşısında hayranlıklarını gizlemediler.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Yeni Corolla’nın dünyada ilk kez Türkiye’de üretildiğini ve satışa sunulduğunu kaydederek “ Aylar öncesinden bayilerimize sipariş veren Corolla tutkunları otomobillerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Toyota olarak bu otomobilin sunulmasıyla birlikte satışlarımız ivme kazanacaktır.“ dedi. Bozkurt, bugün dünyada 150’den fazla ülkede her 25 saniyede bir Corolla satıldığını da belirterek şunları söyledi:

“Corolla’daki yeni tasarım genç müşterileri de içine alan her yaş grubuna hitap ediyor ve bu bakış açısıyla hedef müşteri gruplarımızı genişletmeyi hedefliyoruz. 2013 satış hedefimizi de, yeni modellerin 3. ve 4. çeyrek performansıyla birlikte yeniden revize ettik. Hiç kuşku yok ki Yeni Corolla yükselen bu hedefte kilit rol oynayacak. Bayilerimize gelen yoğun istekler bunu açıkça gösteriyor. 2014 yılında da en az 25 bin adet Corolla’yı Türk kullanıcısına ulaştırmayı hedefliyoruz”

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir