Yeni Continental HSW2 Coach Otobüs Lastikleri…

By on 07 Şubat 2012

Continental otobüsler için zorlu kış koşullarına yönelik geliştirdiği yeni Continental HSW2 Coach lastikleri, yaz lastiklerine kıyasla %20 daha fazla çekiş imkanı sunarak yol güvenliğini ve sürüş konforunu artırıyor.

Avrupa’nın en büyük, dünyanın üçüncü büyük otomotiv yan sanayi tedarikçisi ve en büyük orijinal ekipman lastik tedarikçisi Continental, kış aylarında yoğun kar ve buzlanmayla karşı karşıya olan otobüsler için geliştirdiği Continental HSW2 Coach otobüs lastikleri ile yol güvenliğini artırıyor.

Yoğun kar yağışı ile buzlanmaya yol açan sert ve uzun kış mevsimleri, sadece yüksek dağlık alanlarda değil düz bölgelerde de kış koşullarına uygun kış lastikleri kullanılmasının hayati öneme sahip olduğunu gösteriyor. Otobüslerde de uzun yollarda kış şartlarından etkilenmeden güvenli bir sürüş deneyimi için, iyi kavrama, güçlü yol tutuş, kusursuz sürüş hassasiyeti, kar ve buzda güvenli fren gibi kriterlerin karşılanması gerekiyor. Bu da ancak kış lastiği kullanarak mümkün hale geliyor.

 

Continental’in en zorlu kış şartlarında bile maksiumum güven ve konfor sunmak üzere geliştirdiği HSW2 Coach otobüs lastikleri, kar ve buzda lastiğin yol yüzeyine daha iyi tutunuyor ve yoldaki suyun daha iyi kenara atılmasını sağlayarak fren ve itiş güçlerinin yola en etkili şekilde aktarılmasını sağlıyor.

 

HSW2 Coach otobüs lastiklerinin dört kat ve üçgen sırt kuşak yapısı, iç astarda uygulanan air-keep (özel hava koruma) sistemi, çelik kort ile güçlendirilmiş modifiye damakları ve özel  konturu ile uzun yol ömrü, düşük dönme direnci garantilenerek, lastiklerin yeniden kaplanması için de daha iyi koşulların sağlanması temin ediliyor.

 

Astartabaka materyalindeki sıkı moleküler yapı basınçlı havanın lastik çeperinden doğal yollarla kaçışını engelliyor. Bu sayede otobüs lastiklerindeki gizli hava kaybı yüzde 50’ye kadar azaltılabiliyor. Benzersiz Air-Keep sistemi lastik hasarını önlemeye yardımcı oluyor, lastik ömrünü uzatıyor ve yeniden kaplanabilirliği artırıyor. Continental HSW2 Coach  kış lastiği ,aynı zamanda kapalı sırt diş yapısıyla uzun yolda sessiz bir sürüş deneyimi sunuyor.

 

Continental Türkiye’nin bu yıl sezon başından itibaren HDW2 Scandinavia modeli lastikler ile kış performansını kanıtladıklarını belirten Continental Kamyon Lastikleri Satış Departman Müdürü Murad Bilginalp “Bu yıl ülkemizde yaşanan çetin kış şartlarında sürücülerimiz kış lastiklerimizi daha iyi deneme imkanı buldu. Yoğun karlı ve buzlu yol şartlarında üstün çekiş, güvenli sürüş performansı ile beğeni kazanan çeker tip kış lastiklerimiz HDW2 ile birlikte, yeni sezonda özellikle şehirlerarası otobüs segmentinde otobüslerin tüm akslarında aynı anda kullanılabilen kış lastiği olarak geliştirilmiş HSW2 Coach’u da müşterilerimize sunacağız. Özellikle yurt dışında Coach olarak adlandırılan Şehirlerarası Otobüsler için geliştirilmiş HSW2 Coach, bu yıl Avrupa ve Kuzey Ülkelerinde yoğun kış şartlarında çok başarılı bir performans sergiliyor. Kapasitenin de artırılması ile beraber önümüzdeki yıl yeni kış sezonunda ülkemizde de otobüslerimizi yeni kış lastiğimiz HSW2 Coach ile buluşturacağız” dedi.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir