Yeni BMW X6 Aralık Ayından İtibaren Satışa Çıkıyor!

By on 27 Ekim 2014

Daha fazla dinamizm, yüzde 22’ye kadar azaltılmış yakıt tüketimi ve sürekli aktif olan akıllı dört çeker sistemi ile Spor Aktivite Coupé’nin ikinci nesli yeni BMW X6, ayrıcalıklı sürüş keyfinin sembolü olarak liderlik konumunu daha da güçlendirecek.

Yeni BMW X6 Aralık 2014 tarihinden itibaren, 3.0 litre ve 258 bg’lik sıralı altı silindirli dizel motorlu BMW X6 xDrive30d modeliyle Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda yerini alacak.

BMW Group’un bugüne kadar 6 Milyar doların üzerinde yatırım yaptığı ve 460.000 metrekare alan üzerine kurulu 8.000 kişilik istihdam yaratan Spartanburg Tesisi’nde; günde yaklaşık 1.100 adet BMW X3, BMW X4, BMW X5 ve BMWX6 üretiliyor. (2013 yılı toplam üretim: 297,326 adet)

Yeni BMW X6’nın tasarımı, bir BMW X modelinin sağlamlığını ve çok yönlülüğünü, markanın Coupé modellerine özgü sportif şıklığıyla bir araya getirirken donanm paketleri yeni BMW X6’nın özgün stilini daha da öne çıkarıyor. M Sport paketi ise otomobilin dinamik karakterini gözle görülür şekilde etkileyen, özel olarak seçilmiş ayrıntılar içeriyor.

Yeni BMW X6’da tüm bunlara ek olarak, bi-xenon farlar, 19 inç hafif alaşım jantlar, otomatik bagaj kapağı ve direksiyon üzerinde vites kulakçıklarına sahip sekiz ileri Steptronic şanzımanın yanı sıra deri kaplama, iki bölgeli klima kumandası, otomatik karartmalı dikiz aynası ve BMW ConnectedDrive’dan Sürüş Asistanı Güvenlik Paketi gibi önceki modelden çok daha zengin donanımlar standart olarak sunuluyor.  Bagaj kapasitesini 580 litreden 1.525 litreye kadar artıran (önceki modelden 75 litre daha fazla) 40:20:40 oranında katlanan arka koltuklar, işlevselliği daha da geliştiriyor.

Yeni BMW X6’nın dikkat çekici şekilde artırılmış performansına eşlik eden özellikler arasında ortalama yakıt tüketiminde yüzde 22’ye kadar tasarruf sağlayan BMW TwinPower Turbo teknolojisi, standart olarak sunulan sekiz ileri Steptronic şanzıman, geniş BMW EfficientDynamics teknolojisi, ağırlıktan tasarruf sağlayan optimize ve gelişmiş aerodinamik özellikler yer alıyor.

Standart ve sürekli aktif durumda akıllı dört çeker sistemi, BMW xDrive, gereken durumlarda çekişi, hareket yönü dengesini ve viraj dönüş dinamiklerini optimize eder. Gelişmiş dinamik özellikler için xDrive opsiyonel olarak Dinamik Performans Kontrolü dahil olmak üzere adaptif süspansiyon paketleriyle birleştirilebilir.

Yeni BMW X6 - 2Standart olarak sunulan genişletilmiş BMW EfficientDynamics teknolojisi.

COMFORT, SPORT ve SPORT+ ayarlarının yanı sıra, orta konsol üzerinde yer alan Sürüş Deneyimi Kontrolü de sürücünün ECO PRO modunu etkinleştirebilmesini sağlar. ECO PRO modunda, motor yönetimi, hızlanma tepkisi ve şanzıman özellikleri; yakıt verimliliğini, düşük devirli sürüş tarzını destekleyecek şekilde sistematik olarak uyarlar. Aynı zamanda ECO PRO modu ekstra verimlilik sunan bir enerji yönetimi için, klima kumandası, ısıtmalı koltuklar ve ısıtmalı dış aynalar gibi elektrikle çalışan fonksiyonları da programlar. Bununla birlikte, ECO PRO modundayken “Seyir Modu” sayesinde, 50-160 km/sa arasındaki hızlarda sürücünün ayağını gazdan çekmesiyle, aktarma organlarının motordan ayrılması sağlanarak yakıt tüketimi asgari seviyeye indirilir ve otomobilin sadece rüzgârla yol alan yelkenli bir tekne gibi akıcı bir seyir sağlanır.  Bu özellik ile yeni BMW X6’nın motor freni olmadan seyredebilmesine olanak sağlandığından, yakıt verimliliğini en üst düzeye çıkar.

Opsiyonel Professional Navigation Sistemi yakıt açısından en verimli ECO PRO navigasyon

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir