Yağız Hırvatistan Yolcusu!

By on 03 Aralık 2012

Castrol Ford Team Türkiye ile çıktığı ilk uluslararası arenada 2012 Doğu Avrupa Ralli Şampiyonluğu’nu kazanan Yağız Avcı, dünyanın çeşitli ülkelerinden şampiyon pilotların eşit otomobillerle karşılaştığı International Winners Championship’e davet edildi.

7 Aralık Cuma akşamı İstanbul’da Çırağan Sarayı’nda düzenlenecek olan FIA Gala Gecesi’nde, Dünya Şampiyonu pilotlar ile aynı sahnede Yağız AVCI-Bahadır GÜCENMEZ ikilisi de kazandıkları 2012 Doğu Avrupa Ralli Kupası ödülüne kavuşacaklar. Yağız ertesi sabah ise başka bir önemli organizasyon olan IWC için Hırvatistan’a uçacak.

8 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’de başlayarak saat 24.00’de ödül töreniyle son bulacak olan International Winners Championship, 10.000 kadar seyirci katılımıyla Hırvatistan’da Zagreb Arena Hall’de oluşturulan özel parkurda gerçekleştirilecek.

Farklı ülkelerden birçok ralli, tırmanma ve pist şampiyonu pilotun katılacağı organizasyonda, pilotlar elemeler ve finallerde farklı otomobiller ile yarışarak birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışacaklar.

Yağız bu önemli hafta sonu öncesinde; “Uluslararası arenada iki önemli organizasyon bizi bekliyor. Bunlarda ilki bizim için çok anlamlı olan Doğu Avrupa Ralli Şampiyonluğu ödülümüzü alacağımız FIA Ödül Töreni. Burada dünyanın en önemli motorsporları karakterleriyle birlikte ödül alacak olmak çok güzel ve unutulmayacak bir anı olacak. Ertesi gün ise diğer önemli bir organizasyonda ülkemizi temsil etmek için Hırvatistan’a gidiyorum. Orada diğer ülkelerden önemli isimlere karşı elimden gelenin en iyisini yaparak iyi bir sonuç almaya çalışacağım.” açıklamasını yaptı.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir