Volvo’nun Yeni Tasarım Yolculuğunun Gelecek Etabı Volvo Concept XC Coupe!

By on 18 Aralık 2013

Eylül ayında tanıtılan ve Tasarım Kıdemli Başkan Yardımcısı Thomas Ingenlath’ın çizgileriyle Volvo Car Group’un (Volvo Cars) yeni tasarım yolculuğunun startını veren Volvo Concept Coupe, eleştirmenlerin takdirini kazanırken pek çok ödül de kazandı. Bu otomobil ayrıca, başarılı oranlarıyla Volvo Cars’ın gelecekteki tüm orta ve üst sınıf otomobillerinde kullanılacak yeni Ölçeklenebilir Platform Mimarisi’nin çok yönlülüğünü de gösterdi.

Yeni Volvo Concept XC Coupe 3Concept Coupe, tanıtılması planlanan üç tasarım çalışmasının ilkiydi. Volvo Cars’ın yeni tasarım hikâyesinin bir sonraki bölümünde, şirketin ünlü güvenlik teknolojilerinin yanı sıra modern İskandinav aktif yaşam tarzının, yeni mimariye nasıl entegre edilebileceği sergilenecek. Volvo XC Concept Coupe’’nin dünya lansmanı, 13 Ocak’ta Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (NAIAS) yapılacak; ancak basın açıklaması, videolar ve görüntüler dahil olmak üzere tüm detayları 8 Ocak tarihinde yayınlanacak.

Yeni Volvo Concept XC Coupe 1Concept XC Coupe, Volvo Cars’ın gururlu tarihinin önemli bir parçası olan ve 1997 yılında tanıtılan Cross Country ve XC modellerine de gönderme yapıyor. Volvo Cars, 2014 yılının hemen başında tanıtılacak otomobilin ilk üç görüntüsünün yanı sıra şirketin YouTube kanalında kısa bir video da paylaşıyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir