Volvo’dan Cenevre Yenilikleri!

By on 04 Mart 2015

Volvo, Cross Country Markasını Sedan Dünyasına Getiriyor

Volvo Cars, heyecan verici S60 Cross Country ile müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik bir adım daha atıyor

1997 yılına, Volvo’nun başarılı vagon otomobilleri serisine all-road sürüş özelliğine sahip bir model ekleyen ilk premium marka olduğu yıllara geri dönersek, o zaman kimse crossover konseptinin bu kadar başarılı olabileceğini tahmin edemezdi. Oysa şimdi, crossover çok iyi tanınıyor ve lifestyle araçlara ait tüm bir kategorinin tanımlanmasına yardımcı oluyor.  Volvo şimdi de, ünlü Cross Country vagonların tüm yeteneklerine ve sağlam tasarımına sahip S60 Cross Country ile -bu kez sedan segmentinde- geleceğe yönelik cesur bir adım daha atıyor.

Volvo Cars Ürün Stratejisi ve Araç Hattı Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Lex Kerssemakers, “Cross Country markamızla pazarı daha fazla sahiplenmek istiyoruz. 1997’de bunu V70 Cross Country ile başardık ve tümüyle yeni bir segmentin doğmasına yol açtık. Bu model ile oldukça spor ve stil sahibi bir paket içerisinde macera ve all-road özelliklerini sunarken, aynı zamanda Cross Country markasının tüm yetkinliklerini de dahil ettik” diyor.

???????????????????????Yetenekli Duruş

S60 Cross Country, tıpkı geçtiğimiz günlerde piyasaya sunulan V60 Cross Country gibi 65mm’lik (2,5 inç) bir sürüş yüksekliğine ve yine kardeşindeki gibi (All Wheel Drive) dört çekiş desteklerine sahip. Bu özellikler, onu pazarın gerçekten yetenekli ve stil sahibi tek All-road sedan crossover’ı yapıyor. S60 Cross Country, Avrupa’da ve bazı pazarlarda önden çekişli olarak da sunulacak.

Volvo Cars Satış, Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Alan Visser, “S60 Cross Country, crossover sedan segmentinde rakipsiz. Sağlam bir tarz ve yüksek bir duruşa sahip daha yetenekli bir sedan ile pazarda açıkça niş bir alan tanımladık. S60 Cross Country, heyecan verici ve yetenekli bir sedan ararken aynı zamanda bir crossover’ın sunduklarına da sahip olmak isteyenlerin çok hoşuna gidecek” diyor.

S60 Cross Country, Volvo’nun doğa sevgisini ve İskandinav mirasını yansıtan, daha fazla lastik koruması, konfor ve all road estetiği sunan, 18 ve 19 inçlik jantlara sahip yüksek profilli lastiklere sahip.

Sağlam bir görünüm ve odaklanmış bir sürüş deneyimi sunan bu dinamik tasarım, sedan konseptine spor, sıra dışı ve maceracı bir boyut getiriyor.

Motor

S60 Cross Country, ABD, Kanada, Rusya ve Avrupa pazarlarına özel 250 bhp güce sahip T5 Dört çeker benzinli motordan, Avrupa pazarları için sunulan verimlilik ve performansın benzersiz birleşimine sahip, Volvo’nun sınıfının lideri Drive-e, önden çekişli, 190 hp, dizel D4 motora kadar geniş bir motor yelpazesine sahip. Ayrıca kendini kanıtlamış 2,5 litrelik, 5 silindirli dizel bir dört çeker D4 motor alternatifi de bulunuyor. S60 Cross Country’nin  Türkiye’de 2015 sonuna doğru satışa hazır olması bekleniyor.

???????????????????????Volvo Cars Yeni V60 Cross Country’i Sunar

Volvo Cars, 2014’ün Kasım ayında, başarılı sportswagon’unun uzun zamandır beklenen Cross Country versiyonunu piyasaya sundu.

Volvo Cars Ürün Stratejisi ve Model Ailesi Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Lex Kerssemakers “Üçüncü gerçek Cross Country modelini ürün portföyümüze eklemekten mutluluk duyduk.  Dinamik tasarımın, dayanıklılık özellikleri ile bir araya gelmesi V60 Cross Country’i sınıfında ayrı bir yere koyuyor” diyor.

Miras

Cross Country markası köklü ve seçkin bir mirasa sahip. Volvo Cars, 1997 senesinde ilk V70 Cross Country’i sunduğu zaman sürücülerin hayallerini yakalayan, tamamıyla yeni bir otomobil deneyimi yarattı ve o tarihten itibaren vagon otomobiller için artırılmış all-road özellikleri ve tasarımı sunan ilk seçkin marka oldu.

Volvo’nun İskandinav mirasını, doğa ve macera sevgisini yansıtan V60 Cross Country, her iki dünyanın en iyi özelliklerini bir araya getiriyor – Yeni ufukları keşfetme özgürlüğü ile birlikte, sportif, bağlı ama konforlu bir sürüş deneyimi.

World-first technology by Volvo, POC and Ericsson connects cycle helmets with carsSportif Yetenekler

Lex Kerssemakers, “V60 ile kıyaslandığı zaman yerden yüksekliği 60mm daha fazla olan Cross Country’nin sağlam yapısı, viraj çekiş kontrolü ve güç aktarım teknolojisiyle bir araya geldiği zaman zorlu yollarda bile benzersiz bir kontrol sunuyor. V60 Cross Country, dayanıklılığın en saf halinde, maceracı bir yaşam tarzını mümkün kılan, gerçek bir kaçış otomobili” diye ekliyor.

V60 Cross Country, taşlı ve bozuk yollarda koruma sağlayan, yol gürültüsünü azaltan, off-road estetiğine ve konfora sahip yüksek profilli lastikler, 18 ve 19 inçlik Cross Country jantlar sunuyor.

Dayanıklı bireysel tasarım

Cross Country konseptinin merkezinde her yere gidebilme özelliği ve sağlam tasarım yer alıyor. Aktif bir yaşam tarzına sahip, bozuk yolu asfalta tercih eden, her ikisinin de kolaylıkla üstesinden gelenlere hitap ediyor. Bu V60’ın otomobilin maceracı doğasını açıkça artıran tasarımından kaynaklanıyor. Artırılmış yerden yükseklik, koruyucu ön ve arka koruma panelleri, yan koruma panelleri ve çamurluk genişleticiler ile V60 Cross Country güçlü doğasına uygun kaslı bir görünüm sergilerken, diğer yandan entegre egzoz borusu uçları onun karanlık sportif yanını yansıtıyor. V60 Cross Country, güçlü dış görünümü tamamlamak üzere özel kahverengi dikişli deri spor koltuklarla lanse edilecek. Öte yandan yeni iki tonlu deri döşemeler ise 2015’in başlarında Avrupa Birliği ve diğer ülkelerle birlikte sunulacak.

Güç aktarım sistemleri

İlk V60 Cross Country otomobiller, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’ya, Volvo’nun ikonik 5 silindirli 250 beygir gücündeki benzinli motoru, dört çekiş ve otomatik transmisyon özelliği ile sunulacaklar.

Drive-E Gücü

V60 Cross Country’nin 2015’in başlarında hazır olacak, yeni, sınıfının lideri Drive-E dört silindirli dizel ve benzinli motorları Önden Çekişli sınıfın baz motoru olurken, 5 silindirli D4 ise Dört Çekişli sınıfa güç sağlıyor olacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir