Volvo’da Bir Dönem Resmi Olarak Başlıyor

By on 24 Haziran 2017

Otomobil üreticilerinin her geçen gün daha fazla yatırım yaparak ve proje geliştirmeye başladığı elektrikli otomobil sınıfında Volvo’nun beklenen hamlesinin nihayet geldiğini görebiliyoruz. Sinyallerini geçtiğimiz dönemde vermeye başlayan Volvo’nun performans markası Polestar‘ın marka geleceğinde önemli rol oynayacağına dair ilk mesajları kasım ayında aldık.

Volvo’nun Kuzey Amerika başkanı Lex Kerssemakers‘ın o dönem Polestar’ın yarış teknolojileri kimliğinin, Volvo’nun gelecekte üreteceği elektrikli otomobillerinde özel modelleri ortaya koyabileceğini belirtmesi üzerine kafamızda beliren soru işaretlerinin cevabını bugün resmi olarak alıyoruz. Volvo tarafından yapılan açıklamayla birlikte Polestar artık yeni bir marka olarak yoluna devam edecek; Elektrik gücüyle!

volvopolestar1-1000x562

Volvo, yaptığı hamleyle birlikte performans geliştiricisini ayrı bir marka haline getirerek bundan sonra tamamen elektrikli performans modellerinin üretiminden sorumlu olarak karşımıza çıkartıyor. Volvo’nun baş tasarımcısı Thomas Ingenlath‘ın ilk adımda markanın başına getirildiğini açıklayan İsveçli üretici aynı zamanda Polestar’ın yeni logosunu da tüm dünya ile paylaştı. Bu hamlenin ardından yeni bir marka gibi geliştirme yapacak olan Polestar’ın Volvo başta olmak üzere Geely’nin pazar payını artırma planında da önemli rol üstlenmesi bekleniyor. Volvo ve Polestar tarihinde yeni bir dönem resmi olarak başladı.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir