Volvo XC90 EUNCAP 2015’de Sınıfının En İyisi Seçildi

By on 01 Şubat 2016

Volvo’nun çığır açan SUV’u XC90, SUV segmentini yeniden tanımlayan özelliklerinden dolayı bir kez daha takdir gördü ve hem “Large Off-Road”, hem de “Genel Performans” kategorilerinde 2015 Yılı Sınıfının En İyisi ödülünü kazandı.

Volvo XC90, 2015 EUNCAP değerlendirmelerinde “Güvenlik Yardımı” kategorisinde yüzde 100 ve “Yolcu Koruma” kategorisinde yüzde 97’lik skorlar alarak genel klasmanda en yüksek performansı gösterdi. Bu başarı, Volvo Cars’ın yeni güvenlik sistemleri geliştirirken uyguladığı yenilikçi yaklaşımı yansıtıyor.

Yeni Volvo XC90

Volvo Cars Güvenlik Merkezi, Direktör Vekili, Jan Ivarsson, “Yaptığımız işlerin takdir edilmesi bizi mutlu ediyor. Volvo XC90, Volvo Cars’ın marka olarak vaat ettiği tüm niteliklere sahip, bu durum bizim hem aktif hem de pasif güvenlik sistemleri alanında sürdürdüğümüz liderliğimizin de önemli bir kanıtı. Vizyonumuz, 2020 yılında yeni bir Volvo otomobil içerisinde hiç kimsenin hayatını kaybetmemesi ya da ciddi olarak yaralanmaması; Volvo XC90’da yer alan en son güvenlik sistemleri ve yarı-otonom sürüş teknolojileri sayesinde bu hedefimize doğru hızla ilerliyoruz” diyor.

Volvo XC90’ın üstün performansının bir göstergesi olan bu EUNCAP ödülü, yeni SUV’un “Motor Trend Car of the Year”, “North American Truck of the Year” ve “Auto Express Car of the Year” gibi geçtiğimiz aylarda kazandığı pek çok prestijli ödülün devamı oldu.

Volvo XC90’ın üretim kapasitesini geride bırakan satışları, İsveçli Premium otomobil üreticisinin dönüşüm yolculuğu üzerinde önemli bir etkiye sahip. 2015 yılında 503.000 otomobil ile tüm zamanların en yüksek satış rakamı elde edildi.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir