Volvo XC40 Euro NCAP Testinden 5 Yıldız Aldı

By on 19 Temmuz 2018

Volvo Cars’ın XC40, 2018 Euro NCAP testlerinde beş yıldız ve en iyi dereceyi alarak başarılarına bir yenisini daha ekledi. Böylelikle XC40, 60 ve 90 serisindeki ‘kuzeni’ sayılan diğer modellerle birlikte yollar üzerindeki en güvenli otomobillerden biri olduğunu tescilledi.

Yolda bisikletliyi algılayan otonom acil durum frenleme ve şerit takip sistemleri gibi yeni ve daha zorlayıcı güvenlik teknolojisi kıstasları getirilen 2018 Euro NCAP testi, şimdiye kadar hazırlanan en zor testler arasında yer alıyor. Yeni XC40 ayrıca, yeniden düzenlenen değerlendirme şartları altında en yüksek güvenlik puanını alarak test edilen diğer tüm otomobiller arasından sıyrıldı.

“Yeni XC40, piyasadaki en güvenli otomobillerden biri.” diyen Volvo Cars Güvenlik Merkezi Başkanı Malin Ekholm, konuşmasına şöyle devam ediyor: “Küçük SUV segmentindeki herhangi bir modelde bulunan güvenlik teknolojilerinin en kapsamlısı bu yeni modelde standart olarak bulunuyor. Bu özellikleri sayesinde, sürücülerin olası bir çarpışmayı algılamasına ve engellemesine, kendi şeritlerinde güvenle kalmalarına ve istemeden yoldan çıkmalarının etkisini en aza indirmelerine olanak sağlıyor.”

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir