Volvo Cars’ın yeni SUV’u XC60, Güvenlik Sistemlerini Bir Adım Daha Yukarı Taşıyor

By on 28 Şubat 2017

Premium otomobil üreticisi Volvo Cars, Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı yeni XC60’ın, üç adet gelişmiş sürücü destek sistemiyle, çarpışmalara ve kazalara daha yüksek bir güvenlik teknolojisi sunduğunu duyurdu.

Yeni güvenlik özellikleri, sürücünün olası bir çarpışmadan kaçabilmesi için -ihtiyaç anında- otomatik direksiyon yardımı sağlayacak.

Volvo Cars Güvenlik Merkezi Kıdemli Direktörü Malin Ekholm, “Çarpışmadan kaçınma sistemleri üzerinde yıllardır çalışıyoruz ve bu sistemlerin ne kadar etkili olduğunu biliyoruz. Çarpışma uyarı ve otomatik frenleme sistemimizin, arkadan çarpma kazalarını, yalnızca İsveç’te bile, yaklaşık yüzde 45 oranında azalttığını gördük. XC60’a direksiyon destek ve yardım sistemlerini de ekleyerek kaçınılabilir çarpışmaları azaltmada ileriye doğru bir adım daha atıyoruz” dedi.

New generation of City Safety: Steering support

XC60’da yer alan City Safety sistemi, olası çarpışmalardan kaçınırken otomatik frenlemenin yalnız başına yeterli olmadığı durumlarda devreye girecek olan direksiyon desteğiyle birlikte güncellenmiş oldu. Otomobil, böyle bir durumda, öndeki engelden kaçabilmesi için sürücüye direksiyon yardımı sağlayacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir