Volvo Cars, Yeni Nesil Otomobillerine Android Auto’yu Ekledi!

By on 27 Haziran 2014

Volvo Car Group (Volvo Cars), Android akıllı telefon platformunu çığır açan yeni kullanıcı ara yüzü aracılığıyla sürücüler adına kullanılabilir hale getirmek için Open Automotive Alliance’a katıldı. Bu hareket, dünyanın en ilerici otomobil şirketlerinden biri ile Google tarafından geliştirilen dünyanın en popüler akıllı telefon platformunu bir araya getiriyor.

Android Auto™’nun entegrasyonu Volvo araç içi deneyimine yeni bir boyut daha kazandırmayı vadediyor.  Android Auto, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının alışık olduğu özellik ve servisleri Volvo Cars’ın orta konsoldaki geniş dokunmatik ekranı aracılığı ile doğrudan otomobile taşıyor.

Volvo Cars Başkanı ve CEO’su Håkan Samuelsson, “Google’ın günlük yaşamı iyileştirme ve kullanıcı odaklı teknoloji yaklaşımı, Android Auto’yu Volvo deneyiminin mükemmel bir parçası haline getiriyor.” diyor.

Android Auto ile Volvo Cars’ın yepyeni kullanıcı arayüzü arasındaki etkileşim, bir otomobilin kabininin görünümünü ve hissini değiştirebilecek güçte. Volvo Cars otomobillerinin kabinleri, yüksek teknolojili sadelik ve işlevsellik ile karakterize olacak.

Håkan Samuelsson, “Android Auto ile keyifli bir kullanıcı deneyimi sağlamak için çok çalıştık. Bu, müşterilerimize mobil cihazların kullanımında yeni bir akıcılık ve erişilebilirlik derecesi sunacak ve müşterilerimizin halihazırda keyfini çıkardığı dijital ekosistemi otomobilin içine taşıyacak; bu şekilde Volvo Cars’ın mevcut bağlanabilir otomobil hizmetlerini ve uygulamalarını tamamlayacak,” diyor.

Android Auto; Google Search, Google Maps, Google Play Music ve Spotify gibi özel olarak uyarlanmış üçüncü parti uygulamalara erişim sağlayacak. Tüm telefon-tabanlı uygulamalar ses ya da direksiyon kumandasından ya da otomobilin dokunmatik ekranından kontrol edilebiliyor; bu da Android Auto içeriğiyle olan tüm etkileşimin hem güvenli hem de kolay olmasını garantiliyor.

Volvo Cars’ın dikey dokunmatik ekranı, otomobil ve Android telefon ekranları arasında geçiş yapma ihtiyacını ortadan kaldırarak, kullanıcılara ekranda aynı anda hem Volvo Cars hem de Android Auto içeriğini eş zamanlı olarak elde etme faydası sağlıyor.

Håkan Samuelsson, “Android akıllı telefon kullanıcıları yeni bir Volvo’nun içindeyken kendilerini tam anlamıyla evde gibi hisedecekler. Araç içi mobil cihaz deneyimini yeni bir seviyeye taşıyan geniş dikey dokunmatik ekranımızda tam-entegre bir kullanıcı deneyimi yarattık. Bu, Google tarafından sunulan gelişmiş bir ses kontrol sisteminin sürücü güvenliğine yönelik bariz faydaları ile birleştiğinde, Android Auto’yu Volvo için mükemmel seçim yaptı,” diyor.

Android Auto, bu yılki Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan yeni XC90 ile başlamak üzere, yeni Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi (SPA) temelli tüm yeni Volvo otomobillerinde mevcut olacak.

Volvo Cars ayrıca yeni Ölçeklenebilir Ürün Mimarisine dayalı tüm yeni modellerine Apple CarPlay™ birlikte-çalışılabilirliği de dahil edecek. Bu, Volvo otomobil sürücülerinin en yaygın kullanılan akıllı telefon platformlarına doğrudan otomobillerinin dokunmatik ekranından bağlanmalarını mümkün kılacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir