Volvo Cars, Volvo V90 ve XC90 Excellence ile Cenevre’ye Çıkartma Yaptı

By on 02 Mart 2016

Türkiye pazarında rekor bir yılı geride bırakan İsveçli Volvo Cars, stil sahibi, çok yönlü estate modeli V90 ve 89 yıllık geçmişinin lüks model olarak öne çıkan dört koltuklu XC90 Excellence ile 2016 Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda gövde gösterisi yaptı.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda açıklama yapan Volvo Car Group Başkanı ve CEO’su Hakan Samuelsson, “XC90’ın lansmanı ile niyetimizi açıkça belli ettik. Açıklıkla ve kararlılıkla bu oyunda yer alıyoruz. Geçtiğimiz beş yılda gerçekleştirdiğimiz 11 milyar dolarlık yatırımla Volvo Cars’a sadece yeniden hayat vermekle kalmadık, aynı zamanda güç kazanan ve amacına uygun bir Volvo Cars markası yaratma sözümüzü de yerine getiriyoruz. Bugün burada dünya tanıtımını gerçekleştirmiş olduğumuz XC90 Excellence ve zengin mirasımızı daha da ileriye taşıdığımız yeni temsilcimiz V90 Volvo’nun yenilikçi vizyonunu gözler önüne seriyor” dedi.

Volvo markasının global pazarlarda olduğu kadar Türkiye’de de büyümeye devam ettiğini ve 2015 yılını rekorla kapattıklarını ifade eden Volvo Car Turkey Genel Müdürlüğü Frank Versaevel: “Son derece başarılı bir yılı geride bıraktık. Volvo Car Türkiye 6.939. adetle tarihi bir rekora imza attı. Yeni ürün stratejimizle pazar payımızı arttırmaya ve premium segmentteki konumumuzu güçlendirmeye devam edeceğiz. Gerek XC90 modelimizin en üst versiyonu Excellence, gerekse 90 serimizin üçüncü otomobili olan ve estate segmentinde güçlü bir yere sahip olacak V90 yeni model stratejimizle ilgili önemli ipuçlarını bünyesinde barındırıyor.” dedi.

Stil Sahibi ve Çok Yönlü Bir Estate

Estate segmentinde, 60 yıl önce Volvo Duett ile başlayan tartışmasız bir mirasın üzerine geliştirilen Yeni V90, gerçek bir estate modelin doğasında yer alan pratikliği sunuyor ve premium segmenti estetik, malzeme kalitesi ve işçilik anlamında bir adım daha öteye taşıyor.

Volvo Cars’ın 2020 vizyonuna yönelik teknoloji ve donanımlarını barındıran, XC90 ve S90’dan sonra 90 serisinde tanıtımı gerçekleştirilen üçüncü otomobil olan V90, tasarım, üretim ve donanımında birçok yenilik sunuyor. Özel tasarım ve tam modüler Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi (SPA) üzerinde üretilen Yeni Volvo V90. İsveç markasının devam eden değişim sürecinin bir diğer kanıtı.Yeni Volvo V90’da, büyük hayvan algılama, yoldan çıkma önleme ve Apple CarPlay ile akıllı telefon entegrasyonunu da sağlayan sınıfının lideri bağlantı gibi çeşitli özelliklere sahip, pazardaki en gelişmiş standart güvenlik paketi olan Pilot Assist yarı otonom sürüş teknolojisi yer alıyor. Pilot Assist, Volvo’nun önem verdiği yenilik alanlarından biri olan, tam otonom sürüşe geçişte önemli basamak oluşturuyor.

V90’ın benzinli ve plug-in hybrid T8 Twin Engine motoru yaklaşık 410 hp güç ve sadece elektrik kullanarak yaklaşık 50 km menzil sunarken, Power Pulse teknolojisi dizel motoruda belirgin bir performans desteği sağlıyor

89 Yıllık Volvo Cars Tarihinin En Lüks Modeli

Ailenin en üst versiyonu konumunda olan XC90 Excellence ödüllü SUV XC90 ile aynı teknik yapıyı ve temel mimariyi paylaşıyor ve markanın premium otomobil üreticisi kimliğine vurgu yapıyor. Kaliteli deri yüzeyler, kaliteli döşemeler ve İsveç’in ünlü cam üreticisi Orrefors imzasını taşıyan el yapımı kristaller gibi özellikleriyle dikkat çeken XC90 Excellence tamamen yeni bir sürüş deneyimi de sunuyor. Masaj özelliği ve özel olarak tasarlanmış koltuk başlıklarıyla üst seviye konfor özellikleriyle dikkat çeken bağımsız ve ayarlanabilir arka koltuklar rahat ve konforlu bir yolculuk vaat ederken; buzdolabı, katlanan masalar, soğutma ve ısıtma özelliğine sahip bardak tutucular gibi özellikler arka koltuk konforuna yeni bir boyut kazandırıyor.

Yeni Volvo XC90 Excellence, Volvo’nun modüler SPA (Scalable Product Architecture-Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi) platformu üzerine yükseliyor ve standart olarak ödüllü T8 Twin Engine plug-in hybrid teknolojisiyle donatılmış durumda. Pure, Hybrid ve Power olmak üzere üç farklı sürüş modunu bir arada sunan XC90 T8 Twin Engine, 410 HP toplam sistem gücü ile performanstan ödün vermeden yüksek yakıt verimliliği vaat ediyor.

Her geçen gün önemi artan dijital pazarlama stratejisine önem veren Volvo, yeni XC90 Excellence modeli için bazı pazarlarda online sipariş almaya başladı. İsviçre, Fransa, Belçika ve Lüksemburg’da XC90 Excellence için online siparişler devam ederken, Çin’de ise siparişler İlkbahar sonunda başlayacak. Volvo XC90 Excellence yılsonuna doğru Amerika pazarı da dahil Volvo yetkili satıcılarında da satışa sunulacak.

Volvo, yetkili satış noktalarını tamamlayıcı unsur olarak dijital ticaret platformunu gelecekte de kullanmaya devam edecek. Firma, satış, teslimat ve satış sonrası hizmetler noktasında çok büyük öneme sahip olan sıcak teması en iyi şekilde tesis etmek için yetkili satıcı ağı ile yakın işbirliği içinde çalışarak sistemi geliştiriyor.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir