Volvo Cars, İsveçli Sanatçı Avicii İle İşbirliği Yaptı

By on 01 Mayıs 2015

Volvo Cars, yeni marka kampanyası için İsveçli DJ/Yapımcı Avicii ile ortak bir proje gerçekleştirdi. DJ/Yapımcı Avicii, Volvo Cars markasının yeniden doğumu ve yenilenmesini kutlamak amacıyla hazırlanan video klipte, Nina Simone’un Feeling Good adlı parçasını  yeniden yorumladı. Video klip, 8 Mayıs’ta yayınlanacak.

İsveçli kökenlerini kutlamak üzere iş birliği yapan Volvo Cars ve İsveçli DJ/yapımcı Avicii, 8 Mayıs’ta bir müzik videosunu global olarak piyasaya sunacaklar. Bu işbirliği Volvo Cars’ın “yeni bir başlangıç” adındaki global marka kampanyasının temelini oluşturacak.

?????????????????????????????????????????????????????????????????????Geçtiğimiz yıllarda müzik dünyasında önemli çalışmalara imza atan Stockholm doğumlu, 26 yaşındaki yapımcı ve sanatçı Avicii, dünyanın en iyi DJ’leri, remiksçileri ve müzik yapımcıları arasında gösteriliyor. İsveçli Volvo Cars ve Avicii, şimdi birlikte yeni bir döneme giriş yapıyorlar.

Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Alain Visser, “Volvo Cars, tıpkı Avicii gibi sürekli büyüyen bir hedef kitleye sahip ve hızla yükseliyor. Geçmişimizi ve hayata olan tutkumuzu anlatmanın en iyi yolunun birlikte çalışmak, kim olduğumuzu ve bizim için neyin önemli olduğunu yansıtacak bir şey üretmek olduğunu düşündük” diyor.

 

Bu işbirliği için seçilen “Feeling Good” adlı parça, 50 yıl önce Nina Simone’a ait bir kaydın Avicii tarafından yeniden yorumlanmasından oluşuyor. Parçaya yeni vokaller, çarpıcı vuruşlar ve kulağa yer eden melodiler ekleyen Avicii, şimdi dünya çapındaki kulüplerde ve festivallerde milyonları etkilemeyi hedefliyor.

 

Avicii, “Bu parçayı çok uzun zamandır seviyordum. Bugüne kadar yazılmış en iyi parçalardan biri. Benim için zamanın ötesinde bir parça. Nina Simone’un, Etta James’in ve bu tür müziğin büyük bir hayranıyım. Volvo Cars’ın müzik videosunda bu parçayı kullanma istediğini öğrendiğim zaman gerçekten çok heyecanlandım. Yeni bir şey yaratmak istedim ama aynı zamanda da orijinale sadık kalmayı amaçladım” diyor.

 

“Feeling Good” videosu Stockholm’de ve Osterlen gibi Avicii’nin ve ailesinin yaz tatillerini geçirdikleri yerlerde çekildi. Avicii ve ekibi videonun üretim sürecine tamamen dâhil oldular ve hikâyenin oluşturulmasında Volvo ile birlikte çalıştılar.

 

Vizyonu ve yaratıcı çalışmalarıyla Avicii’nin dünya çapında tanınmasını sağlayan At Night Management’ın kurucusu Ash Pournuori, “Beraber yeni ve eşsiz bir şeyler yapıyor olmak benim için çok önemli. Her iki taraf için de uzun vadeli olan bu işbirliği, aynı zamanda markalarımızla yaratıcı ve itibarlı bir şekilde örtüşen bir çalışma olacak. Video’da gördüğünüz her ayrıntı Avicii markasıyla örtüşüyor. “Yeni bir başlangıç” hem Volvo Cars, hem de bizim ortak olarak paylaştığımız bir slogan” diyor.

 

Volvo Cars, şirketin kurulduğu 1927 yılından beri güvenlik, çevreye saygı ve kalite konularında haklı bir itibara sahip. Şirket geçtiğimiz yıllarda bu önemli değerlerin üzerine inşa edilen bir dönüşüm sürecine girdi. Sonuç lüks bir otomobil üreticisinin müşterilerine sunabileceği yeni ve taze bir görünüm oldu: hayat kalitesini yükselten ve onu koruyan, eşsiz olarak tasarlanmış bir otomobil deneyimi.

Alain Visser, “Şirketimizin tarihindeki en heyecan verici ürün lansman planını gerçekleştirirken, aynı zamanda markamızın eşsizliğine ve özüne odaklanacak bir marka kampanyası başlatmak için de bunun en doğru zaman olduğunu düşündük. Bu kampanya, aynı zamanda geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz yeni “Volvo Way” pazarlama stratejisinin de bir parçası olacak. Bu yüzden kampanyanın adı “Yeni bir başlangıç” oldu. Bu, tamamen kim olduğumuz ve ne olmak istediğimizle alakalı. İnsanların hayatlarını oluşturan şeylerle ilgili” diye ekliyor.

Yeni kampanyayı Volvo XC90 çevresinde devam eden bir PR ve pazarlama kampanyası izleyecek.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir