Volvo Cars, ABD’deki İlk Fabrikasıyla Küresel Üretim Ağını Genişletiyor

By on 20 Haziran 2018

Premium otomobil üreticisi Volvo Cars, bugün, Güney Carolina’nın Charleston kentinde yer alan ilk ABD üretim tesisini açarak, şirketin üç büyük satış bölgesinde fabrikası olan, gerçek bir küresel otomobil üreticisi olduğunu vurguladı.

Güney Carolina’da son teknoloji ürünü bir üretim tesisinin kurulması, Volvo Cars’ın “Sattığın yerde üret” olarak tanımladığı küresel üretim stratejisinin bir sonucu.

Şirketin ABD’deki bu ilk tesisi, Avrupa’da yer alan iki üretim tesisi ve bir motor fabrikasını, Çin’deki üç otomobil ve bir motor fabrikasını ve Hindistan ve Malezya’daki montaj tesislerini tamamlıyor.

Volvo's new manufacturing plant in South Carolina, USA

Charleston fabrikasında, 2018 yılı sonbaharında, şirketin Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi (SPA) platformu üzerinde, premium orta boy spor sedan sınıfında yer alan yeni Volvo S60’ların üretimine başlanacak. Fabrika ayrıca, 2021’den itibaren, geniş premium SUV sınıfında yer alan yeni nesil Volvo XC90’ları da burada üretecek. Fabrikada üretilen otomobiller hem ABD iç pazarına sunulacak hem de uluslararası pazarlara ihraç edilecek.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir