Volvo Car Türkiye Premium Segmentte Pazar Lideri Oldu!

By on 07 Mart 2014

Dünyanın en yenilikçi otomobil firmalarından İsveç markası Volvo Cars, yılın ilk iki ayında premium segmentte pazar lideri oldu.

2014’ün Ocak ve Şubat ayında premium segment yaklaşık  %20 daralırken, Volvo Car Türkiye’yi ilk iki aylık toplam 508 adetlik satışı ile hedeflerinin üzerinde bir rakama ulaştı. Volvo Car Türkiye geçen seneki 393 adetlik rakamını geride bırakarak 2014’te yaklaşık %30 üzerinde bir performans artışı göstererek premium segmentte 2013’teki %7,6’lık payını bu sene %12,2’ye çıkardı.

Volvo Cars’ın ilk iki aylık satışları arasında S60 öne çıkan model oldu. S60’ta %31’lik artış yaşanırken, V40 ve V40 Cross Country geçen seneye göre satışlarını %105 arttırdı.

Volvo Car Turkiye_Greg MaruszewskiVolvo Car Türkiye Genel Müdürü Greg Maruszewski, Volvo Car Türkiye’nin, önümüzdeki aylarda V40 ailesinin satışlarının daha da yükseleceğini  ve C premium segment içindeki payını arttıracağını belirterek; “Volvo Cars, otomotiv fuarlarında lanse ettiği ve büyük ilgi gören concept otomobillerini, 2014’te de sergilemeye devam edecek. Bu etkileyici tasarımlar ve son olarak dünyanın en tanınmış teknoloji markası Apple ile gerçekleştirdiğimiz ve Volvo Cars’ın orta konsoldaki büyük dokunmatik ekranlı göstergesiyle; iPad, iPhone ve iPod kullanıcılarının yakından tanıdığı bütün özellik ve hizmetleri doğrudan araç içindekilere sunan Apple CarPlay yenilikleri gibi çığır açıcı yeniliklerle atılımlarımız devam edecek” açıklamasında bulundu.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir