Volkswagen’den Beklenmedik Pickup Hamlesi Geldi: Atlas Tanoak

By on 29 Mart 2018

Volkswagen’in Atlas tabanlı yepyeni bir pickup projesini New York’ta tanıtacağına işaret ediyordu. Nitekim değerlendirmesini yaptığımız bu haber şu anda gördüğümüz gibi resmen gerçek oldu. Volkswagen Atlas Tanoak adıyla tanıtımı gerçekleştirilen konsept projede, gün içerisindeki Cross konseptinin benzeri özelliklerini kullanıldığı da gözlerden kaçmadı.

vwatlaspickup2

Tasarım – Donanım

Volkswagen’in diğer modellerinden bildiğimiz MQB platformunu ilk kez bir pickup modeliyle bir araya getirdiği Atlas Tanoak, aynı zamanda yine bu platform üzerine inşa edilmiş en büyük araç konumunda. Uzunluğu ve genel ebatlarıyla 7 kişilik Atlas‘tan bile daha yüksek rakamlara sahip olan model, ilk adımda sunulacağı Amerika pazarında ortanca sınıfta yer alacak. Kabin bölümü de bu genişlik ve uzunluktan nasibini alan konsepte ATV ve motosiklet gibi araçlar rahatlıkla taşınabiliyor.

vwatlaspickup5

Tasarım kısmında Cross projesinde olduğu gibi logo ve ızgarası ışıklandırmalı olan pikcup, bundan farklı olarak tampon bölümünde de LED ışıklandırmalar barındırıyor. Volkswagen’in tercih ettiği jantların boyutu ise 20 inç. İçerisinde yine yeni Touareg’de gördüğümüz dijital ekran teknolojisini barındıran konseptte, bu ekranların büyüklüğü ve kalitesi premium segmentteki araçları aratmayacak seviyelerde.

vwatlaspickup6

Motor

Kaputunun altında yine diğer modellerden tanıdık olan 3,6 litre hacimli V6 makineyle gelen Atlas Tanoak’ta 8 ileri değerli otomatik şanzıman ve 4Motion dört tekerlekten çekiş sisteminin kombinasyonu yer almakta. Resmi kaynaklardan gelen bilgilere göre model 0’dan 100’e hızlanmasını yaklaşık 8,5 saniyede tamamlarken toplamda 276 beygirlik güç ve 360 Nm‘lik tork değerleriyle yollara çıkıyor. Şimdilik seri üretime geçiş süreciyle ilgili detayların verilmekten kaçınıldığı projeyle ilgili görüşlerinizi bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.

vwatlaspickup4

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir