Volkswagen Yepyeni Bir Pickup Hazırlığı İçerisinde!

By on 27 Mart 2018

Çarşamba günü kapılarını resmi olarak açacak New York Otomobil Fuar‘ı öncesinde markaların hamlelerini yavaş yavaş görmeye devam ediyoruz. Bugün itibarıyla Toyota’dan gelen Yaris Sedan hamlesinin ardından ilk bilgileriyle karşımıza çıkan modellerle birlikte her zaman olduğu gibi bizleri konsept projeler de beklemekte.

volkswagenpickup

Volkswagen’in bir süre önce resmi hesapları üzerinden duyurduğu yeni bir Atlas versiyonuyla gündeme geldiği fuarda, bugün itibarıyla ortaya çıkan iddia bir anlamda suların ısınmasına vesile oldu. Automotive News’te yer alan habere göre hareketli günler geçiren Volkswagen, beklenmedik bir şekilde pickup sınıfın için önümüzdeki süreçte sahaya sürmek üzere yeni bir projeyi konsept olarak tanıtmayı planlıyor. Marka içerisinden geldiği söylenen bu iddianın gerçek olup olmadığını görmek için ise önümüzde sadece iki gün var.

atlas2

Volkswagen’in konsept olarak tanıtma planları içerisinde olduğunu öğrendiğimiz bu yeni pickup modelinde, ekim 2016’da Amerika pazarındaki ürün gamına eklediği 7 kişilik SUV modeli Atlas‘ı baz alacağı da şimdilik kağıt üzerinde görünen detaylar arasında.

atlas6

Resmi kaynakların konuyla ilgili soruları yalanlamayarak yanıtsız bıraktığı bu hamle eğer bahsi geçtiği gibi Atlas üzerine geliştirilse, “Amarok’un yanına bir kardeş mi geliyor?” sorusunun cevabı da en azından şimdilik olumsuz şekilde yanıtlanmış olacak. Amerika pazarındaki kullanıcıların son dönemlerde Ford Ranger’ın içerisinde olduğu orta segment pickup modellerine yönelmesiyle birlikte böyle bir planlama içerisine girdiği söylenen Volkswagen, 2020 itibarıyla Avrupa pazarında yaptığı T-Roc hamlesine benzeri bir modeli yine Amerika’da sunmak istiyor.

atlas3

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir