Volkswagen T-Cross’un Ayak Sesleri Gelmeye Başladı

By on 12 Temmuz 2018

Volkswagen’in geçtiğimiz günlerde ilk tasarım detaylarını paylaştığı yeni modeli T-Cross‘un tanıtımı için geri saymaya devam ediyoruz. Kompakt crossover sınıfında kendisini temsil edecek olan modelle ilgili hazırlıklarını sürdüren Volkswagen, giriş seviyesindeki bu model için parçalar göndermeyi de ihmal etmiyor.

vwtcrossdet2

MQB platformu üzerine geliştirilen 4,1 metre uzunluğundaki T-Cross, binek sınıfta yer alan Polo’dan bir adım ileride konumlanıyor. T-Roc’un da altında yer alacak olan model, vergilerden ötürü farklı arayışlar içerisinde olan Türkiye’deki kullanıcıların daha dikkatini çekme potansiyeline sahip. Sunulacak motor seçeneklerini düşündüğümüzde de bu ilginin geniş çaplı olmaması için de bir neden görülmüyor.

vwtcrossdet3

Geçtiğimiz haftaki paylaşımda beklentiler üzerinden detaylarını incelediğimiz T-Cross ile ilgili artık elimizde netleşmiş parçalar var ki bunların başında motor seçenekleri geliyor. Volkswagen burada bizleri yanıltmayarak giriş seviyesini 1.0 litrelik üç silindirli motorla yapıyor.

vwtcrossdet5

95 ve 115 beygir güç üreten bu motora 150 beygir güç üreten 1,5 litrelik diğer benzinli seçenek de dahil olmuş durumda. Aracın dizel versiyonunun gelip gelmeyeceğiyle ilgili bazı şüpheler olsa da, Volkswagen’in burada gelenekleri göz ardı edemediğini ve Polo’dan bildiğimiz 95 beygir güç üreten 1,6 litrelik TDI üniteyi sunduğunu görüyoruz. T-Cross’un sadece önden çekişli olarak satılacağını da belirtmeden geçmeyelim.

Kokpit bölümünde yine Polo’da gördüğümüz gibi renkli parçalarla zenginleştirilmiş bir yapıyı barındıracak olan Volkswagen T-Cross’ta dijital sürücü ekranı ve 8 inç’lik multimedya sistemi de seçilebilecek. Akıllı telefonlar için kablosuz şarjın da es geçilmediği araçta oldukça zengin bir elektronik asistan desteği de bizleri bekliyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir