Volkswagen Golf, İlk Modifikasyon Projesine “Merhaba!” Dedi

By on 17 Nisan 2020

Kısa süre önce ABT tarafından hayata geçirilen projeyle ilk modifikasyon projesine “merhaba!” diyen 2020 Volkswagen Golf için süreç beklediğimiz gibi hızlanmaya başladı. MK7’ye oranla tasarım bazında çok radikal çizgi değişimleri barındırmayan MK8’in, meraklılarını ikiye böldüğünü de uzun süredir biliyoruz.

Böylesine hararetli geçen sürecin uzamı da bizleri modifikasyon geliştirilecinin dokunuşlarına daha da ilgi duymaya itiyor. Seriye katılacak isimlerden olacak JMS tarafından sunulacak kapsamlı modifikasyon projesi, dijital tasarımı üzerinden kendisini göstermeye başladı.

2020-volkswagen-golf-modifiye-1

Golf’ün tasarım bileşenlerinin tamamında hissedilir farklılıkları beraberinde getirecek geliştirmede, yükseklik değerinin de aşağı çekildiğini rahatlıkla ayırt etmek mümkün. Gövde üzerindeki kırmızı dokunuşlar ise GTI’dan ilham alınarak entegre ediliyor.

Araca daha sportif bir duruş kazandırmak için, altyapı noktasında atılan ilk adımlardan birisini coilover süspansiyon sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte; marşpiyel, difüzör, egzoz ve ön lip gibi parçalarda da 360 derecelik bir değişim karşımıza çıkıyor.

2020-volkswagen-golf-modifiye

Ebatları 19 inç olarak tercih edilen Barracuda Tzunamee EVO hafif alaşım jantlar da bu düzen içerisinde büyük rol üstlenen parçalar arasında. Eylül ayında piyasaya sürülecek olan geliştirme paketi, kısa vadede başka performans noktasında da yansıyacak. JMS imzalı Golf MK8 önümüzdeki günlerde tekrar karşımızda olacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir