Volkswagen Golf GTI Modifikasyon Projesi İle Karşımızda

By on 20 Mayıs 2021

Yeni yılla birlikte Türkiye pazarına giriş yapan önemli otomobillerden birisi olan Golf 8, 2020’nin ilk günlerinden beri Avrupa’daki macerasını sürdürüyor.

Süreç içerisinde GTI, GTI Clubsport ve R versiyonlarına da kavuşturulan yeni Golf’ün modifikasyon projeleri de farklı şirketler tarafından karşımıza çıkarıldı. Almanya merkezli Manhart‘ın kısa süre önce tanıtımını gerçekleştirdiği modifikasyon ise 2021 Volkswagen Golf GTI merkezinde hayata geçirilen ilk örneklerden birisi olarak radarımıza takılıyor. Radikal görsel değişimlerin yanında performans iyileştirmelerini de barındıran proje, bu yılın en iddiaları arasında.

MANHART-Golf-GTI-290-Website-3

Manhart ekibinin Golf 8 GTI’a yaptığı dokunuşlara ilk olarak teknik kısımdan bakarak başlayalım. Fabrikadan 2.0 litrelik TSI motorla çıkan GTI, yazılımsal dokunuşla birlikte 245 PS’lik gücünde 45 PS’lik bir artışla tanışıyor.

Marka tarafından açıklanan verilerde geliştirme sonucunda otomobilin dinamiklerinin 290 PS güç ve 425 Nm torka çıkarıldığını görüyoruz. Tork bazındaki artışın da 55 birim olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Şimdilik aracın 0-100 ve maksimum sürat gibi bölümlerinde nasıl bir değişim olduğunuysa bilmiyoruz.

MANHART-Golf-GTI-290-Website-2

Projeyi yılın enleri arasına almamıza olanak tanıyan en güçlü tarafıysa görsel taraftaki değişimler. Dış bölümde karanlık tarafa geçen etkileyici bir siyah rengin hakim olduğu otomobilde; tampon; marşpiyel ve difüzör gibi gövde parçalarının tamamında önemli değişimler karşımıza çıkıyor.

GTI’ın halihazırda sportif olan karakterini daha da yukarı taşıyan bu değişimlere 19 inçlik çok kollu jantlar da etkileyici bir şekilde eşlik ediyor. Golf GTI’ın standart yüksekliğini 40 milimetre aşağı çeken H&R imzalı performans odaklı yayları da sürüşle birlikte görünüme etki eden bir eleman olarak yazabiliriz.

MANHART-Golf-GTI-290-Website-5

Manhart’ın kokpitte yaptığı en unutulmaz parça ise Rolls-Royce modellerinden alışık olduğumuz yıldızlı gökyüzü efektli tavan olacak.

MANHART-Golf-GTI-290-Website-1

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir