VOLKICAR Heyecanı Körfez’de Devam Ediyor!

By on 25 Eylül 2014

Lassa V1 Challenge sezonunda dördüncü yarış, 28 Eylül Pazar günü Körfez Pisti’nde düzenlenecek.  Artan şampiyonluk mücadelesinin heyecanı, aynı anda start alacak 20 VOLKICAR ile tavan yapacak.

İlk üç yarış sonrası son şampiyon Can Tolon ile ilk şampiyon Burak Çukurova arasında sadece 3 puan var. Üçüncülük mücadelesi ise Franke pilotu Göksun Erkek ile MANN-FILTER pilotu Koray Muratoğlu arasında geçiyor ve her iki pilot da sezon finali öncesi puan avantajı yakalamak istiyor.

Körfez Pisti’nde Ümit Erdim Ev Sahipliği Yapacak

Yarışta en büyük seyirci desteğini bu sene ilk kez Lasa V1’de yarışmaya başlayan Ümit Erdim bekliyor. Ekranların sevilen yüzü İzmit’li pilot Erdim, sezon başından beri her yarış performansını biraz daha ilerletiyor ve kendi evindeki yarışta üst sıralarda yer almak istiyor. VOLKICAR’ın sesi Körfez yarış Pisti’nde öğlen saatlerinden itibaren duyulmaya başlayacak. Sıralama turlarının ardından koşulacak iki yarış genel klasmanı oluşturacak. İkinci yarışta ilk 12 pilotun tersten sıralanması uygulaması bu yarışta da uygulanacak ve heyecanı arttıracak. Kadın pilotlarda Didem Kargın üç yarışlık birincilik serisini devam ettirmek isterken, 40 yaş üstü pilotların kategorisi Master Cup pilotları hem kendi gruplarını hem de genel klasmanın üst sıralarını zorlayacaklar.

NZL_3952NTV Spor Ekranları VOLKICAR ile Renkleniyor

Lassa’nın bu sene ismini verdiği V1 Challenge şampiyonası 4. senesinde NTV Spor’dan canlı olarak yayınlanmaya devam ediyor. Hem yarış tutkunları hem de spor sevenler için vazgeçilmez hale gelen yarışlar, piste gelemeyenleri ekran başına bağlıyor. 15:30’da başlayacak canlı yayında önceki yarışlardan güzel görüntüler ve özel röportajlar yer alacak. Yarış sonunda birinci gelen pilot 6.000 TL, ikinci 4.000 TL ve üçüncü 2.000TL kazanacak.

Şampiyona ile ilgili bilgilere www.v1challenge.net sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir