VIZIO GT3 CHALLENGE’TA İSTANBUL AYAĞININ GALİBİ YÜCEL ÖZBEK

By on 17 Mayıs 2012

11 Mayıs’ta İstanbul Park’ta başlayan VIZIO GT3 Challenge İstanbul ayağının ikinci yarışının da galibi Yücel Özbek oldu.

Porsche 997 GT3 Cup yarış araçlarıyla gerçekleşen VIZIO GT3 Challenge’ta, birinci yarışın ilk altı sırasının tersten start almasıyla başlayan ikinci yarış sürprizlere sahne oldu.

İlk sırada start alan Cengiz Oğuzhan’dan daha erken reaksiyon gösteren genç pilot Emre Durmaz ilk virajı birinci sırada döndü. İlk tur sonlanırken ise tecrübeli pilotlar Yücel Özbek, Yadel Oskan ve Cengiz Oğuzhan ilk üç sıraya yerleşti.

İlerleyen turlarda dördüncülük mücadelesi ise nefesleri kesti. Ataklarına devam eden Cenk Ceyişakar önce dördüncülüğe, ardından start-fnish düzlüğünün sonunda spin atan Cengiz Oğuzhan’ı geçerek üçüncülüğe yerleşti ve yarışın sonuna kadar bu pozisyonunu korudu. Hızlı temposunu yarış sonuna kadar sürdüren Yücel Özbek birinci, istikrarlı tur zamanlarıyla dikkat çeken Yadel Oskan ikinci, tecrübeli pilot Cenk Ceyişkar üçüncü bitirdi.

Birinci yarışta sorun yaşayan Cengiz Oğuzhan ikinci yarışta spin atmasına rağmen dördüncü olarak dikkat çekti. Hızlı tur zamanlarını iyileştiren Emre Durmaz beşinci olarak yarışı tamamladı. Son turlarda attığı spin ile belki de günün en şanssız ismi Arif Suyabatmaz’dı. Çok iyi başladığı yarışı altıncı tamamladı. Mert Soley ikinci yarışta kendine göre haftasonunun en hızlı tur zamanlarına imza attı, otomobile giderek alıştığını gösterdi ve yarışı yedinci sırada tamamladı.

13 Mayıs Pazar günü gerçekleşen ikinci yarışı ilk üç sırada bitiren pilotlar kupalarını Hankook Türkiye Genel Müdürü Kim Sun Jong’tan aldılar.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir