Vahşi Doğanın Ruhunu Yansıtan Reklam Filmiyle 2018 Aston Martin Vantage Karşımızda [Video]

By on 25 Kasım 2017

Vantage‘ı düzenlenen özel tanıtım etkinliğinde meraklılarının geçtiğimiz gün karşısına çıkartan Aston Martin, bugün de GTE versiyonunun ilk detaylarını paylaştı. 149.995 dolarlık başlangıç fiyatıyla önümüzdeki yıl içerisinde satışa sunulacak olan 2018 model yıllı yeni jenerasyonla ilgili geriye kalan sadece tek bir şey vardı; Ortaya konulan bu performans karakterini güçlendirecek bir tanıtım filmi.

GTE versiyonunda olduğu gibi bu konuda da bizleri çok fazla bekletmeyen Aston Martin, Vantage’a yakışır bir video ortaya koymayı başarmış. Aracın vahşi ruhunu yansıtan bu reklamın başrolündeyse doğanın gerçek avcılarını görmemiz işte ayrı bir anlam katıyor.

Köpek balığı, kurt ve kaplan gibi yırtıcıların sahne aldığı reklam filmine geçmeden evvel sizlere Vantage’ın öne çıkan özelliklerini tekrar aktarmakta fayda var. Tamamen yenilenen şasisi sayesinde yerini aldığından 136 kilogram daha hafif olan araç beygir gücü olarak da iyileştirildi. 4.0 litrelik biturbo destekli motor 510 beygir güç ve 685 Nm tork üretiyor ki bu da V8 Vantage GT’nin 80 beygir ilerisinde bir değer. Tüm bu güç değerleri ve yenilenen sekiz ileri ZF şanzıman bir araya geldiğinde 2018 Vantage, 0’dan 100’e hızlanmasını yaklaşık 3,6 saniyede tamamlarken maksimum 315 km/s hıza erişebiliyor.

VİDEO

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir