V2 Challenge Başlıyor

By on 27 Kasım 2015

Türkiye’nin yarış otomobili VOLKICAR bu kez amatör pilotların ellerinde! Amatörlere yönelik V2 Challenge yarışları bu hafta sonu Körfez Yarış Pisti’nde başlıyor.

İzmit Körfez Yarış Pisti’nde düzenlenecek V2 Challenge’ın ilk yarışı 29 Kasım 2015 tarihinde gerçekleşecek. Toplam 3 ayaktan oluşacak seri Türkiye’nin amatörlere yönelik en uygun bütçeli ve en başarılı organizasyonu olma özelliği taşıyor.

16 Pilot 6.000 TL için start alacak.

Volkan Işık Akademi tarafından 5. kez düzenlenecek olan V2 Challenge’a bu sene 16 pilot kayıt yaptırdı. V2 Challenge yarışları sonunda ilk üç basamağı elde eden pilotlar para ödüllerine kavuşacak. Birinci olan pilot 6.000 TL, ikinci olan 3.000 TL ve üçüncü olan da 1.000 TL’lik para ödülünü kazanacak. V2 Challenge’ın birincisini 3 yarıştan toplanacak puanlar belirleyecek. 16 pilottan 8 tanesi ilk defa bir yarış otomobilinin direksiyonuna geçecek. 3 pilot karting ve diğer branşlardan gelme. 18 yaş altı ve kadın pilot da V2 Challenge’ın kayıt listesinde yer alıyor.

Türkiye’nin Amatörlere Yönelik En Başarılı Yarışı!

Otomobil ve spor kültürünü bir araya getirerek motorsporlarının Türkiye’de tabana yayılması konusunda katkı sağlayan V2 Challenge, motorsporlarına daha çok sporcu kazandırmak amacıyla isteyen herkesin uygun bütçeyle yarışmasını sağlıyor.

29 Kasım Pazar günü saat 10:00’da serbest antrenmanlar, 11:00’de ise sıralama turları koşulacak. Yarışlar eleme usulü ve dörderli kalkış olarak düzenlenecek ve başlama saati 12:20 . İzlemek isteyenler için yarışlar ücretsiz olacak.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir