V1 Challenge’ta Yine İzmir Yine Can Tolon…

By on 12 Kasım 2012

Yerli üretim yarış otomobili Volkicar ile gerçekleştirilen V1 Challenge 6’ıncı ayak mücadelesi, İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde koşuldu. 15 tane rengarenk Volkicar’ın start aldığı yarışta, 1’inicinin ismi yine İzmirli odu.

Ralli pilotu Volkan Işık tarafından üretilen Volkicar ile gerçekleştirilen V1 Challenge, Tarsus, İzmit, Aydın ve İzmir yarışlarının ardından bir kez daha İzmir ile devam etti. İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde 11 Kasım Pazar günü saat:12.00’te başlayan V1 Challenge 6’ıncı ayak mücadelesi, 15 tane rengârenk Volkicar’ın tampon tampona geçen çekişmeli görüntülerine sahne oldu. Podyumun ilk üç basamağını yine tecrübeli pilotlar paylaşırken genç pilotların gösterdiği performans profesyonel pilotlara taş çıkarttı. V1 Challenge 6’ıncı ayak mücadelesinde podyumun ilk basamağında Serencebey sponsorluğunda Can Tolon, 2’inci basamağında Telia Sonera sponsorluğunda Yağız Avcı olurken 3’üncü sırada ise geçtiğimiz sezonun şampiyonu Doğuş Çay destekli aracıyla Burak Çukurova vardı.

Lider son turda belli oldu

V1 Challenge’ın 6’ıncı ayağında pilotlar, 2’inci kez tüm sezon boyunca heyecanla bekledikleri toplu kalkış sistemiyle start aldılar. İlk yarışta sıralama turları sonuçlarına göre start düzlüğüne dizilen pilotlar, adrenali yüksek bir mücadeleye imza attılar. İlk yarış başlangıcında tecrübeleriyle ilk 5 sırayı alan Yağız Avcı, Can Tolon, Burak Çukurova, Ümit Can Özdemir ve Koray Muratoğlu’nun aralarındaki mücadelesi son ana kadar devam etti. Koray Muratoğlu, bir üst sırada yer alabilmek için yaptığı atak sonucu bariyerlere çarpıp 7’inci sıraya gerilese de sonraki turlarda önünde defans yapan Göksun Erkek’i geçmeyi başardı. İlk yarışı Telia Sonera sponsorluğundaki Yağız Avcı açık ara 1’inci bitirdi. Yarışın kaderini

belirleyecek son yarışta ise ilk 12 pilot start düzlüğünde tersine sıralandı. İlk yarışta start alamayan Yaman Yılmaz, ilk cepte yer alırken kural gereği arka sıralarda yer alan yarışın favori pilotları, bir kez daha tecrübenin ne denli önemli olduğunu gösterdi. 10’uncu sırada start alan Can Tolon, ilk tur sonrası 3’üncü sıraya yerleşti. Pilotlar, son tura kadar liderliğe yükselmek mücadele etseler de 2’inci yarış, Ümit Can Özdemir, Akın Can Kiper gibi genç pilotların başarısıyla sonuçlandı.

Ancak yarış kuralları podyumun isimleri 2 yarışın puan ortalamasına göre belirlendi.

Volkan Işık 2 teker şovu hayran bıraktı

Volkicar’ın tasarımı ve üretimini gerçekleştiren ünlü ralli pilotu Volkan Işık, V1 Challenge 5’inci ayak organizasyonunu izlemeye gelen misafirlere heyecanlı dakikalar yaşattı. Özel aracıyla 2 teker üzerinde dakikalarca şov yapan Volkan Işık, izleyenleri kendine hayran bıraktı. Türkiye’de ilk defa Volkan Işık tarafından gerçekleştirilen bu şovda, isteyen misafirler Volkan Işık’ın sağ koltuğunda bu nefes kesen gösteriye katıma şansı da yakaladı.

Telia Sonera’nın ana sponsoru olduğu V1 Challenge’a, Lassa, Castrol, ISS Catering Services, CMS, Vakkorama ve Power FM ise co-sponsor olarak destek veriyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir