Türkiye’nin Gururu Fiat Doblo Combi Maxi, İngiliz Hastaları Taşıyacak!

By on 18 Ekim 2012

İngiltere ve Galler’de 500’den fazla kayıtlı ambulansı ve 800 personeli ile her hafta on binlerce hastayı taşıyan Medical Services, Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen ve 60’dan fazla ülkeye ihraç edilen Yeni Fiat Doblo’nun Combi Maxi versiyonundan 66 adet satın alarak araç filosuna dâhil etti.  Tamamı Euro 5 normunu karşılayan 1.6 litre 105 HP’lik Multijet motorlarla donatılmış olan Fiat Doblo Combi Maxi’ler, tekerlekli sandalye erişimine imkan veren çift rampalı yapısıyla tekerlekli sandalye kullanan veya yürüyen hastaların hastanelerdeki randevularına ulaştırılmaları için kullanılacak.

Medical Services Ltd. Yönetici Müdürü Joe Sheehan ise Tofaş tarafından üretilen Fiat Doblo Combi Maxi’lerin araç filolarına katılmasıyla ilgili olarak; “Hastalara pek çok avantaj sağlayan böyle bir araçla sektörün en modern filolarından birine sahip olmanın gururunu yaşıyoruz. Ayrıca filo geliştirme stratejimizde çevre politikaları da dikkate alındı ve Fiat Doblo ile birlikte pek çok çevre dostu özelliğe de sahip olduk” açıklamasını yaptı.

Ar-Ge sorumluluğuyla birlikte fikri ve sınai mülkiyet hakları Tofaş’a ait olan, 2011 Yılın Ticari Aracı” ödülü dâhil olmak üzere uluslararası birçok ödüle layık görülen ve Türk işçi ve mühendislerinin eseri olan Yeni Fiat Doblo’nun Combi Maxi versiyonu, İngiltere’de ambulans olarak görev almaya da başladı. İngiltere ve Galler’de 500’den fazla kayıtlı ambulansı ve 800 personeli ile her hafta on binlerce hastayı taşıyan Medical Services, Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen ve 60’dan fazla ülkeye ihraç edilen Yeni Fiat Doblo’nun Combi Maxi versiyonundan 66 adet satın alarak araç filosuna dâhil etti.  Tamamı Euro 5 normunu karşılayan 1.6 litre 105 HP’lik Multijet motorlarla donatılmış olan Fiat Doblo Combi Maxi’ler, tekerlekli sandalye erişimine imkan veren çift rampalı yapısıyla tekerlekli sandalye kullanan veya yürüyen hastaların hastanelerdeki randevularına ulaştırılmaları için kullanılacak.

Medical Services Ltd. Yönetici Müdürü Joe Sheehan ise Tofaş tarafından üretilen Fiat Doblo Combi Maxi’lerin araç filolarına katılmasıyla ilgili olarak; “Hastalara pek çok avantaj sağlayan böyle bir araçla sektörün en modern filolarından birine sahip olmanın gururunu yaşıyoruz. Ayrıca filo geliştirme stratejimizde çevre politikaları da dikkate alındı ve Fiat Doblo ile birlikte pek çok çevre dostu özelliğe de sahip olduk. Müşterilerimize yüksek kaliteli hizmetler sunma ve taşıdığımız hastalar için hoş ve güvenli bir ulaşım atmosferi yaratma konusundaki çabalarımızın bir parçası olarak yeni Fiat Doblo Combi Maxi araçları filomuza eklemekten memnuniyet duyuyoruz” açıklamasını yaptı.

“Made In Turkey” etiketiyle yollara çıkarak rüştünü ispat eden Yeni Fiat Doblo, hafif ticari araç müşterilerine sunduğu yeni ve esnek hacim özellikleriyle ön plana çıkıyor. Daha uzun aks mesafesi ve yüksek tavan kombinasyonlarıyla 5 metreküpe (5 bin litre) varan yükleme hacmi ve 1000 kg’a kadar ulaşan taşıma kapasitesine sahip olan Yeni Fiat Doblo Cargo ve Combi model ailesi, “bi-link” bağımsız arka süspansiyon sistemi ile donatılmasıyla da dikkat çekiyor. Bugüne kadar sadece üst sınıf otomobillerde görülen bu sistem sayesinde araç her türlü yol yüzeyi ve yük koşulunda mükemmel seviyede yol tutuşu ve sınıfının standartlarının ötesinde konforu birarada sunuyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir