Türkiyemiz

By on 17 Haziran 2019
fotoğraf-222x300-222x300-222x300

Dünyada nereye gidersek gidelim, vatanımız burnumuzda tüter. Biraz uzak kalsak, orada bir vatandaşla karşılaşsak mutlu oluruz.

Her yıl binlerce turist ülkemizi görmeye geliyor. Haklı olarak da ülkemize hayran olarak gidiyorlar. Güzel vatanımın topraklarının büyük bir bölümü Anadolu’da küçük bir bölümü ise, Balkanların uzantısı olan Trakya’da bulunur. Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye, İstanbul Boğazı ile birbirinden ayrılan iki yarımadadan oluşur.

Bu Boğazlarımız Anadolu’yu Trakya’dan, yani Asya’yı Avrupa’dan ayırır. Ege Akdeniz, Karadeniz ve Marmara Denizi olarak dört denize kıyısı vardır. Farklı coğrafi ve iklim özelliklerine sahip olan ülkemizde sayısız tabiat güzellikleri bulunur. Farklı kültürlerin etkisinde şekillenen Anadolu Tarihi, kültürel miras açısından da benzersiz olmamızı sağlamıştır.

Ülkemizin her açıdan kıymetini bilerek onu korumalı en güzel şekilde temsil etmeliyiz. Ülkemiz için canımız pahasına çalışmalı, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk’ünde dediği gibi ilelebet muhafaza ve müdafaa etmeliyiz. Ayrıca bizim Anadolu insanlarının sıcakkanlı ve yardımsever oluşunun, dünyada bir örneği yoktur.

Saygı ve Sevgiyle…

Seda Sezer Şahin

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir